Magia radia

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Dzisiaj, w środę 21 lutego w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „A kuku! Kultura!”. To już dziewiąta odsłona tego cyklu spotkań dzieci z ludźmi kultury i pierwsza w tym roku. Spotkania odbywają się w formie audycji edukacyjnych i warsztatów, raz w miesiącu. Dzieci słuchają opowieści o życiu artysty, osoby związanej z działalnością kulturalną, jej inspiracjach i pracy. Zapraszane są również do wspólnego tworzenia.

W ramach cyklu „A kuku! Kultura!” z przedszkolakami rozmawiali: poetka Zofia Kulig, malarka Bożena Kurek-Di Maggio, artysta fotograf Elżbieta Szymańska-Gulowaty, reżyser i aktor Piotr Charczuk, twórczyni ludowa Ewa Giemza, wokalistka Żaneta Płotnik-Krumpietz, rzeźbiarz Marian Molenda, śpiewak, chórmistrz Oskar Koziołek-Goetz.

I właśnie dzisiaj miało miejsce najnowsze spotkanie z dziennikarką radiową, Agatą Gwóźdź z regionalnego Radia Park. W sali reprezentacyjnej Prudnickiego Ośrodka Kultury w dwóch turach z pracą radiowca zmierzyło się kilka grup przedszkolaków. Jak można się było dowiedzieć: „radio to jest takie magiczne miejsce, gdzie słyszymy, ale nie widzimy. W radio najważniejsza jest wyobraźnia.” I w dużej mierze o wyobraźni było to spotkanie, bo trzeba było sobie np. wyobrazić (ale i w graficznej formie zobaczyć) fale radiowe, zrozumieć jak przenosi się dźwięk, wyobrazić to, czego nie widać, a jest. Dzieci na pewno mają wyobraźnię, ich wypowiedzi potrafią zaskakiwać bardzo. Przedszkolaki słuchały, oglądały radiowy sprzęt i wzięły udział w zainscenizowanych wywiadach radiowych i słuchowisku, oczywiście „Ptasie radio” Juliana Tuwima. Całość można było na koniec wysłuchać po montażu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here