Kibicuj na mistrzostwach Polski w Prudniku!

3

Prudnicki Las, po raz szósty powita miłośników nordic walking. Termin: 6 kwietnia (sobota)!

Szósta edycja Otwartych Górskich Mistrzostw Polski Nordic Walking w Półmaratonie oraz Rajdu Górskiego Nordic Walking o Puchar Burmistrza Prudnika, przyciągnęła w tym roku rekordową ilość startujących (ponad 300 osób!). Ale to nie wszystko. Prudnickie zawody mogą pochwalić się rekordem na miarę Europy, a może nawet i świata, ponieważ jeszcze żadne zawody nordic walking nie zanotowały ponad 200. startujących na dystansie półmaratonu (218 zapisanych i opłaconych).

Członkowie Stowarzyszenia Wesoły Borsuk Team dokładają wszelkich starań, by prudnickie zawody przyciągały kolejnych, nowych zawodników.

Start i meta zawodów tradycyjnie znajdować się będą na łące biwakowej pod szczytem Koziej Góry w Prudniku – Lesie. To najlepsze miejsce do kibicowania, choć zawodników spotkać będzie można na trasie na terenie całego Lasu Prudnickiego między klasztorem franciszkanów a Dębowcem. Szczególnie emocjonujący odcinek, to krótkie, ale strome podejście na stoku Świętej Góry.

Dotąd niezdecydowani mają jeszcze szansę zapisać się na zawody, także w dniu ich organizacji (godz. 7:30 – 9:30). Biuro zawodów czynne będzie również w piątek w godz. 18:00 – 20:00 w Schronisku Młodzieżowym przy ul. Dąbrowskiego.

Jeszcze kilka informacji dla zawodników od organizatorów:

  • oba dystanse będą prowadzić oraz zamykać rowerzyści MTB – czyli przed pierwszymi zawodnikami i za ostatnimi,
  • będą 2 zespoły ratownictwa medycznego w dwóch miejscach – start/meta oraz na trasie około 5 i 7 km trasy Półmaratonu,
  • całą trasę, poza sędziami Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking, będą również zabezpieczać wolontariusze.
  • na trasie będą również poruszać się 2 quady. To chłopaki od zadań specjalnych, ale jak zajdzie potrzeba, to szybko dowiozą pomoc medyczną lub zwiozą Was z trasy. Na szczęście, przez ostatnie 5 edycji, jeszcze nie było takiej potrzeby, ale w razie czego, będą.
  • punkty z wodą oraz punkty odżywcze:

– na około 3 km trasy będzie punkt z napojami – woda i napój izotoniczny

– na około 5 km trasy będzie bufet (woda, napój izotoniczny, coś słodkiego i owoc)

– na około 7 km trasy będzie ten sam bufet jak wyżej

– na miejscu start/meta punkt z napojami oraz bufet z ciepłymi posiłkami.

 

PROGRAM IMPREZY:

9.30 – 9.45 – wspólna rozgrzewka

9.45 – uroczyste otwarcie zawodów

10.00 – start na dystansie 21,0975 km

10.15 – start na dystansie 5 km

14.45 – dekoracja miejsc: open ,1-3 w kategoriach wiekowych, losowanie nagród

16.30 – zakończenie imprezy

Imprezę organizuje grupa szalonych miłośników nordic walking ze Stowarzyszenia Wesoły Borsuk Team oraz z Gminą Prudnik i Polskim Zrzeszeniem Nordic Walking przy wsparciu niezliczonych wolontariuszy i sponsorów.

Po raz kolejny zawody są współfinansowane ze środków budżetu Gminy Prudnik – zadanie publiczne pod tytułem: Upowszechnianie i organizacja imprez sportowych w nordic walking.

3 KOMENTARZE

  1. W ramach opłaty startowej, mogliby chociaż przyznać dla pierwszych trzech zawodników na mecie, talerz ogorkowej albo pomidorowej za wysiłek fizyczny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here