Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (21 lutego)

5

Dramat na Traugutta. Nie żyje kobieta. W środę (14 lutego) późnym popołudniem na ul. Traugutta w Prudniku doszło do dramatycznych wydarzeń. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (21 lutego):

 • Wybory. O wyścigu o fotel burmistrza dołączyła Katarzyna Czochara. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości był języczkiem u wagi ostatnich tygodni kampanii wyborczej w Prudniku, ponieważ będzie mógł liczyć na zdeklarowany elektorat tego ugrupowania.
 • Wybory. Damian Tarnowski kandydatem na burmistrza Białej. Damian Tarnowski będzie kandydatem Śląskich Samorządowców na burmistrza Białej.
 • Wstęp do budowy prudnickiego parku handlowego. W rejonie skrzyżowania ul. Podgórnej i Sybiraków w Prudniku ruszyło porządkowanie terenu, gdzie planowana jest budowa parku handlowego.
 • Opinie. Czy miasto potrzebuje kolejne usługi? Grupa mieszkańców okolic ul. Kolejowej w Prudniku protestuje przeciwko zmianom w planie zagospodarowania przestrzennego, wprowadzające usługi na terenach dotychczas zielonych.
 • Jechał zygzakiem z pasażerami. Miał 2,5 promila. Kierujący autobusem 60-latek jechał „wężykiem” całą szerokością drogi. Miał blisko 2,5 promilia alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany przez świadka zdarzenia.
 • Mecenas Zwojewska radzi. Pojedynek na hejt. Mowa nienawiści staje się naszą codziennością, bez względu na wiek, mowa nienawiści płynie zarówno od młodych, jak i od seniorów. Jesteśmy do siebie wrogo nastawieni i dobrze nam z tym – pisze mec. Agata Zwojewska.
 • Tak nie było już od dawna. Powyborcze zmiany sprawiły, że w regionie opolskim marszałek województwa i wojewoda wywodzą się z tego samego ugrupowania – Platformy Obywatelskiej. Oboje uczestniczyli w konferencji zorganizowanej w Głogówku.
 • Hala na czerwono. Po podświetleniu prudnickiej gloriety przyszła kolej na następną iluminację – hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Szału nie ma.
 • Biała. Muzyczne Walentynki. We wtorkowy wieczór (13 lutego) w Białej można było uczestniczyć w pięknym koncercie przygotowanym przez bialski Międzypokoleniowy Teatr Odlotowy.
 • Historia. Śląskie weduty w głogóweckim muzeum. Ryciny Friedricha B. Wernera to zespół jednych z najcenniejszych dla Śląska obrazów przeszłości. Wizerunki blisko 20. z nich, z opisami, można oglądać na wystawie w Głogówku.
 • Kultura. W bibliotece nie tylko Walentynki. Głównym tematem lutowych spotkań w prudnickiej bibliotece były Walentynki, ale nie tylko.
 • Muzyka. Jeszua Szemi. Pochodzący z Prudnika (obecnie mieszkaniec Poznania) Marek Domagała, muzyk, kompozytor, reżyser, scenarzysta, nie raz już gościł na łamach Tygodnika Prudnickiego z uwagi na swoją artystyczną działalność. Gazeta pisze o jego nowym przedsięwzięciu.
 • Sztuka. Maraton rysunkowo-malarski. W sobotę 10 lutego w Głuchołazach odbył się I Maraton Rysunkowo-Malarski, w którym udział wzięli uczestnicy zajęć stałych pracowni malarskiej CK w Głuchołazach.
 • Kultura. Walentynkowa zakochanie w kulturze. W czwartek 15 lutego w Głuchołazach odbył się II event walentynkowa „Zakochaj się w Kulturze”.
 • Sport (piłka nożna). Kolejne gry kontrolne. W kolejnych sparingach w zespole Pogoni Prudnik testowani byli piłkarze zainteresowani grą w naszym zespole.
 • Sport (futsal). Czwarte w Opolszczyźnie. O włos i jedną bramkę od brązu były nasze dzielne piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogówku.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

5 KOMENTARZE

 1. Taki ładny zielony teren za czerwoną torebką zerwą trawnik, wybetonują i postawią kolejne klocki handlowe 🙈🙈🙈 po co to komu mało tych sklepów to już liczy się tylko konsumpcjonizm ???? Dlaczego kolejny park handlowy a nie park zieleni ????

 2. Z komentarzy i z tego co słychać jak ludzie mówią na ulicy to nie chcą tych sklepów tutaj to nie rozumiem decyzji o powstaniu takiego parku handlowego najpierw trzeba było zrobić rozeznanie i wysłuchać opinii mieszkańców czy chcą kolejnej betonozy bo latem na osiedlu nie ma cienia nie ma gdzie uciec przed upałem można było posadzić piękne drzewa i stworzyć park zieleni a nie wycinać wszystko w pień

  • Edek, to prywatny teren. Teraz jest czas na zadawanie pytań w wyborach. Zapytaj kandydatów, czy mają w swoich planach doprowadzenie do powstania parku na osiedlu i czy wiedzą, jak do tego doprowadzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here