Dziś powitanie nowego wozu bojowego w OSP Racławice Śląskie

8
Nowy nabytek strażaków z Racławic Śląskich. (fot. OSP Racławice Śląskie)

Po wielu latach starań i oczekiwań nadszedł ważny moment dla druhów z OSP w Racławiach Śląskich. Dziś odbierą fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN.

– Nowy MAN zastępi sprzedanego w ubiegłym roku Steyra z roku 1976 i zostanie pierwszowyjazdowym samochodem w naszej jednostce – mówi dla „TP” Szymon Adamów, prezes OSP Racławice Śląskie.

Powitanie odbędzie się na placu przed remizą OSP Racławice Śląskie.
– Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na powitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego które odbędzie się 10 marca (piątek) o godz. 18.00 pod remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Racławicach Śląskich! Zachęcamy do przeżycia tego niezwykłego wydarzenia razem z nami! Do zobaczenia – zapraszają racławiccy strażacy.

8 KOMENTARZE

 1. Przeczytajcie i komentujcie jak się postępuje ze Szkoła Podstawowa nr 1.
  Panie Zawiślak skoro rodzice proszą o szkole na podgórnej dla dzieci z SP1 to trzeba posłuchać głosu rodziców. Wy o szkole nie decydujecie lecz rodzice. Wybudowanie nowego skrzydła obok istniejącej już podstawówki na osiedlu potrwa lata a szkoła po byłym CKZIU na podgórnej nadaje się do użytku na już, a remonty można robić sukcesywnie. Ten obiekcie był zadbany przecież uczyly się w nim dzieci. Gdzie wy macie mózgi. Panie Roszkowski i Panie Burmisrrzu do roboty i proszę działać na rzecz dzieci z SP1.

  https://nto.pl/szkola-na-osiedlu-w-stoi-pusta-a-dzieci-chodza-do-centrum-apel-rodzicow-do-wladz-prudnika/ar/c1-17359173

 2. Co ty taki czy taka agresywna jesteś ? Wybuduj sobie prywatną szkołę i nie podjudzaj i nie obrażaj gdzie kto ma mózg ! Jak masz mózg to wybuduj sobie prywatną szkołę gdzie chcesz. Albo wystartuj w wyborach, wygraj je i rządź.

  • Bo problem trwa już dekady. Proste @prezes. Ktoś ma w ogóle jaja w tym mieście żeby doprowadzić SP1 do stanu normalnego ? na miarę 21 wieku ? ile to jeszcze będzie trwać ta szkopka.

 3. „Pomysł rodziców nie jest nowy. Jeszcze w poprzedniej kadencji powiat i miasto dogadały się wstępnie, że zamienią się budynkami. Gmina miała przejąć obiekt szkolny na Podgórnej i urządzić tam szkołę podstawową. Po wyborach w 2018 roku burmistrz Grzegorz Zawiślak wycofał się z porozumienia.”…. Temat szkoły umarł…..

 4. Są ważniejsze tematy niż szkoła. Ulice na mieście są nie klimatyzowane i w zimie jak się chodzi jest zimno a w lecie gorąco. To skandal !!! Nikt się nie umię tym zająć. Bez klimatyzowanych ulic miasto zawsze będzie podrzędne i zaściankowe.

   • Szkoły są nie przyszłościowe. Niedługo nie będzie miał kto uczyć, bo przy takich pensjach nikt nie będzie nauczycielem. Trzeba być niezłym frajerem żeby pracować w szkole za marne pieniądze i jeszcze się użerać z roszczeniowymi rodzicami. Szkoły powinny być prywatne i rodzicie powinni płacić za naukę. Nauczyciel by lepiej zarabiał, to miałby motywację do pracy i dzieci były by pilniejsze gdyby wiedziały że rodzice za to słono płacą i nie można tego zmarnować. Że to inwestycja w przyszłość. Tak więc stanowcze nie dla socjalistów. Pozdrawiam.

    • Ale ty Prezes głupoty opowiadasz weź ….. Jeśli uważasz że szkoły powinny być prywatne to proszę bardzo masz pole do popisu. Załóż sobie szkołę i ucz. Szkoły mają być za FREE tak jak woda powinna być za FREE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here