Róża Pogranicza dla Marka Karpa

0

Podczas programu „Dzień dobry, co słychać?” w Prudnickim Ośrodku Kultury jego długoletni prowadzący Pan Marek Karp otrzymał z rąk starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego Różę Pogranicza. (22 lutego)

– Pan Marek Karp jest osobą niezwykle zaangażowaną w życie kulturalne Ziemi Prudnickiej, przeprowadził ponad 160 programów „Dzień dobry, co słychać”, a to tylko cząstka jego ogromnej aktywności. Był m.in. współpomysłodawcą i współrealizatorem przywrócenia posągu Diany do prudnickiego parku – mówi starosta Roszkowski.

– Fajna nagroda, żyjemy na tym pograniczu, pogranicza są różne, ale ta róża jest właśnie tutaj. Dziś dokładnie 162 spotkanie w POK-u, były w nim przerwy, dłuższe, krótsze, ale trwa już 50 lat. Wypada mi podziękować „Dianie”, bo to chyba dzięki niej ta nagroda – komentuje Marek Karp.

Róża Pogranicza to nagroda przyznawana corocznie wyjątkowym mieszkańcom powiatu prudnickiego. Pan Marek Karp otrzymał tytuł „Kawalera Róży Pogranicza 2021” w uznaniu za aktywną działalność na rzecz rozwoju kultury na Pograniczu.

Materiał informacyjny Powiatu Prudnickiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here