Podwójny sukces Bialskiej Orkiestry Dętej. Zgarnęli ćwierć miliona złotych!

0

Wielka radość wśród członków i miłośników Bialskiej Orkiestry Dętej (BOD). Dwa zgłoszone przez muzyków projekty zostaną zrealizowane w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W poniedziałek (20 listopada) w Opolu ogłoszono wyniki głosowania, które było decydujące w przyznaniu finansowania samorządu województwa opolskiego.

Pierwszy z projektów realizowany przez BOD o nazwie „Bialska Orkiestra Dęta – działamy orkiestrowo” ma zasięg subregionalny i obejmuje powiaty: prudnicki, krapkowicki i głubczycki z budżetem 150 tys. zł. Drugie zadanie „Fabryka muzykantów – chcemy się rozwijać” jest projektem skierowanym do dzieci i młodzieży biorącej udział w zajęciach szkółki muzycznej z kwotą 100 tys. Łącznie daje to środki wielkości ćwierć miliona złotych, co dla organizacji społecznej jest kwotą niebagatelną.

Na terenie prudnicko-głubczycko-krapkowickim realizowany będzie również projekt „Piłkarskie Witaminy!” (organizacja turniejów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży, 150 tys. zł), natomiast w powiecie krapkowickim „Opolska Dziecięca Orkiestra Dęta – nowy projekt” (100 tys. zł). To ostatnie zadanie jest inicjatywą wójta gminy Walce Marka Śmiecha, również czynnego muzyka.

Są zwycięzcy, są i przegrani, choć to ostatnie, to złe określenie, bo sama próba przygotowania i zgłoszenia projektu, to już pozytywny sygnał dla lokalnych społeczności i instytucji o ich aktywności. Odpadły projekty dotyczące m.in. utworzenia strefy aktywności przy prudnickiej Bibliotece Publicznej, organizacji Święta Kwitnących Azalii w Mosznej, cyklu koncertów „Tam, gdzie ładnie… brzmi orkiestra”, czy realizacji działań kulturalnych w gminie Głogówek („Otwarte Drzwi do Kultury”). Brak finansowania MBO niekoniecznie oznacza, że określona inicjatywa się nie odbędzie. Będzie ona jednak musiała być realizowana z innych środków.

LICZBA GŁOSÓW

1. Piłkarskie Witaminy! – 6564

2. Bialska Orkiestra Dęta – działamy orkiestrowo – 6277

3. Fabryka muzykantów – chcemy się rozwijać – 5590

4. Opolska Dziecięca Orkiestra Dęta – nowy projekt – 4547

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here