Zmienia się korfantowski rynek

2

Trwa przebudowa korfantowskiego rynku.

Główny plac miejski zmieni się znacznie w porównaniu z wcześniejszym stanem. W jego wschodniej części, naprzeciwko wejścia do Urzędu Miejskiego, powstanie okazała fontanna, wokół której ustawione zostaną ławki oraz trzy klomby z drzewkami szczepionymi o formowanej koronie oraz krzewami. Wprowadzenie elementu wody w postaci fontanny z dyszami generującymi podświetlane strumienie wodne o różnej wysokości i natężeniu to zdecydowany plus zmiany dokonującej się na rynku.

W części rynku od strony Domu Kultury powstanie z kolei plac wielofunkcyjny (25×25 m), a w jego sąsiedztwie różane klomby.

Jeszcze do niedawna rynek miał charakter dużego zieleńca z trawnikami, alejkami wyłożonymi betonowymi płytami, w otoczeniu żywopłotów i wyasfaltowanym parkingiem. W wyniku wprowadzonych zmian zieleni będzie mniej i tu opinie mogą być rozbieżne, ponieważ w ostatnich latach – również wskutek zmian klimatycznych – odchodzi się od koncepcji wyłącznego powrotu do historycznej, funkcjonalnej przestrzeni rynków, jako dawnych placów targowych, na rzecz większego udziału zieleni.

Nadal przez rynek prowadzić będą ulice dla pojazdów samochodowych, w tym powiatowa, jednokierunkowa na Prudnik. Poza tą drogą na pozostałych uliczkach ruch jest niewielki, nie powinien więc szczególnie wpływać na komfort pobytu w tym miejscu.

2 KOMENTARZE

  1. Trzeba było wybrukować alejki żeby było ładniej i zadbać o zieleń. A fontannę z placem zbudować od nowa na jakimś innym nowym miejscu gdzie nie ma nic. Np w parku za rzeką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here