Trening z Mistrzem

0
(fot. Powiat Prudnicki)

Parę miesięcy temu, przy Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Prudniku, jako kontynuacja organizacji o tej samej nazwie, powstał Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Pogoń Prudnik.

Na prezesa nowego stowarzyszenia członkowie wybrali dr. Inż. Wiesława Kopterskiego, a klub, skupiający sekcje: tenisa stołowego, szachów i boksu może liczyć na wsparcie Starostwa Powiatowego. Trenerem sekcji bokserskiej został dawny utalentowany pięściarz „Pogoni” Bogdan Batko, zaprzyjaźniony m.in. z wychowankiem prudnickiego klubu, brązowym medalistą igrzysk Olimpijskich w Seulu (1988r.) Januszem Zarenkiewiczem. Stąd też wizyta w Prudniku tego ostatniego, utytułowanego pięściarza, była atrakcją treningu przeprowadzonego 18 kwietnia br. na hali CKZiU przy ulicy Prężyńskiej. Mistrz zaprezentował przy tym niezłą formę fizyczną i duże umiejętności trenerskie.
Warto przypomnieć, że Janusz Zarenkiewicz to także brązowy medalista Mistrzostw Europy w Budapeszcie, w 1985r. (waga superciężka) oraz pięciokrotny Mistrz Polski.
MUKS Pogoń Prudnik kontynuuje dobre tradycje licznych niegdyś sekcji KS Pogoń. Niedawno był m.in. współorganizatorem Mistrzostw Województwa w Boksie Olimpijskim, które odbyły się na hali „Sójka” w Prudniku.

[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy – Powiat Prudnicki]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here