Ładna pogoda nie zwalnia od myślenia. 4 kierowców straciło prawo jazdy.

0
(fot. KPP Prudnik)

Tylko w ciągu ostatnich 3 dni prudniccy policjanci zatrzymali do kontroli 4 kierujących, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Wszyscy oni pożegnali się z prawami jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się, 36-letni motocyklista, który jechał z prędkością 115 km/h na dozwolonej „pięćdziesiątce”. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 4 000 złotych oraz 14 punktów karnych.

Kolejni zatrzymani nieodpowiedzialni kierowcy to 36-letni mężczyzna oraz 36-letnia kobieta, którzy rozpędzili swoje volkswageny odpowiednio 108 i 105 km/h w obszarze zabudowanym.  Solidarnie zostali ukarani mandatami w wysokości 3 000 złotych, a na ich konta trafiło po 13 punktów karnych. Stracili też swoje uprawnienia.

Ostatni z zatrzymanych, to 31-latek, który również jechał volkswagenem i przekroczył, dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Z uwagi, że jako jedyny, nie dopuścił się wykroczenia, w warunkach recydywy został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz otrzymał 13 punktów karnych.

Policjanci przypominają że przed nami weekend majowy! Dobre warunki na drodze nie zwalniają nas z przestrzegania przepisów i ograniczeń prędkości. (źródło: KPP Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here