Pokrzywna znów chce do Prudnika. Cyklicznie jak fale na morzu co kilka, kilkanaście lat pojawia się temat powrotu Pokrzywnej do Prudnika. Czy tym razem mieszkańcom sołectwa wystarczy determinacji, a władze Prudnika będą w stanie efektywnie zrealizować administracyjno-polityczną batalię? O czym jeszcze można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (13 lipca):
- Chcą odpowiedzialności nawet starosty. Do Prokuratury Rejonowej w Prudniku wpłynęło zawiadomienie o domniemanych nieprawidłowościach w Prudnickim Centrum Medycznym.
- Taki poszło szkołom na egzaminie ósmoklasisty. Tygodnik Prudnicki publikuje wyniki egzaminu ósmoklasisty w podziale na powiaty, gminy i szkoły oraz zdawane przedmioty. Sprawdź, jak poszło szkole, w której uczy się Twoje dziecko.
- Powrót jej mości, szarości. Wraz ze zmianą kierownictwa Prudnickiego Centrum Medycznego zmieniło się także wyżywienie na oddziałach. Niestety nie ma się czym chwalić.
- Aleja Słowa – ludzie przemijają, ale pamięć zostanie. W prudnickim Parku Miejskim uroczyście odsłonięto płyty z cytatami utworów poetyckich. Na początek w Alei Słowa miejsce znalazło się na czworga twórców: Danieli Długosz – Pency, Zofii Kulig, Wojciecha Ossolińskiego i Františka Všetički.
- Odkrycie. Polichromie sprzed ponad 400 lat. Podczas prac badawczych w Pałacu Rozkochów natrafiono na okazałych rozmiarów ścienne, renesansowe polichromie. Prawdopodobnie powstały w 2. połowie XVI w.
- W Prudniku przybywa wniosków o 300 plus na wyprawkę szkolną. Od początku lipca rodzice i opiekunowie mogą sięgać po pieniądze z programu „Dobry Start”.
- Zapowiedź: Wojewódzkie Święto Policji z atrakcjami. Po 11 latach przerwy w Prudniku odbędą się wojewódzkie obchody Święta Policji.
- Pożegnanie z wieloletnią księgową. Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się pożegnanie z wieloletnią księgową Prudnickiego Ośrodka Kultury Danutą Razik.
- Literatura: Jeżeli masz ponad 60 lat. To regulamin ogłoszonego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla osób w tak zwanym wieku senioralnym, tak zachęcał do zwierzeń własnych, lub opisu historii zaobserwowanych w życiu innych, a może nawet wymyślonych. Wzięła w nim udział, z sukcesem, prudnicka pisarka, Zofia Kulig.
- Kalejdoskop kultury. W ostatni dniu czerwca, w holu kina „Diana” w Prudniku, Grażyna Kunka zaprezentował najnowszą regionalną publikację, drugi tom księgi „Biblioteka w kalejdoskopie”. O książce pisze również Grażyna Jaślar.
- Nie ma czasu na nudę. Franciszkanin o. Antoni Dudek przebywa w prudnickim klasztorze do końca lipca. Później wyjeżdża do Głubczyc. Do Prudnika przyjeżdżał na dłuższy pobyt trzy razy. Zawsze wyraźnie zaznaczał tę obecność swoimi działaniami. 29 czerwca opowiadał o tym podczas spotkania w Muzeum Ziemi Prudnickiej.
- Opinie: Czym trudzi się nasz rząd? Regularnie słyszymy, że nasz rząd ciężko pracuje. Pochyla się nad codziennymi sprawami zwykłych Polaków z takim zacięciem, że nie starcza już czasu ani energii na sprawy, które tradycyjnie leżą w kompetencjach rządu centralnego, jak na przykład na politykę zagraniczną.
- Prudniccy strażacy mistrzami województwa! Prudniccy strażacy nie tylko profesjonalnie udzielają pomocy poszkodowanym i likwidują wszelkie zagrożenia, ale i świetnie grają w piłkę nożną. Przekonali się o tym ich koledzy z pozostałych powiatów województwa opolskiego.
- Historia: Tu pracowały tysiące prudniczan. Przez długie dziesięciolecia prudnickie zakłady obuwia były drugą, największą fabryką w mieście po „Froteksie”. Wspomnieniem minionej świetności są pozostałości zakładowych budynków.
- Sport (nordic walking): Efekt miłości do gór. Tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca członkowie Stowarzyszenia Wesoły Borsuk Team wyruszyli do Polanicy-Zdroju, by wystartować w 4. etapie zawodów z cyklu Enea Polish Nordic Walking Cup.
- Sport (koszykówka): MVP w Pogoni. Najbardziej wartościowy zawodnik grupy D 2. 2. ligi minionego sezonu zasilił szeregi prudnickiej Pogoni.
- Sport (piłka nożna): Zadziwiający przebieg rozgrywek. Piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym, w którym zdarzają się niespodziewane i zaskakujące rozstrzygnięcia. Jednak takiego przebiegu rozgrywek w klasie okręgowej w sezonie 2021/2022, w rundzie rewanżowej, trudno było się spodziewać.
- Sport (biegi): Zwycięstwo z uśmiechem. Blisko 150 zawodników wzięło udział w XI Biegu Prudnickim. Na czele stawki na głównej trasie 10 km uplasował się sportowiec z Ozimka, ale ziemia prudnicka też ma powody do zadowolenia.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<
Święto Policji z atrakcjami mozna zorganizować w Prudniku lecz półkolonie dla dzieci juz nie z powodu niepewnej sytuacji pandemicznej … czym to wytumaczyć ?
Wymówkę zawsze można znaleźć. To jest odpowiedź na twoje pytanie.
Burmistrz nie potrafi półkolonii ani rajdu malucha zorganizować ale Pokrzywnej i święta policji mu się zachciało!!
Realisto, twoje pisanie pewnie ma cel. Powiedz nam kochany, na kogo głosować w najbliższych wyborach? 🙂
Spóźniona odpowiedź:
Nie wiem na kogo, bo nie jeszcze nie wiadomo kto będzie kandydować. Ale na pewno radzę głosować na kandydata powiązanego z Prawem i Sprawiedliwością.
Dlaczego Pokrzywna jest jeszcze w gminie Głuchołazy? Czy w końcu nasze władze pisowskie, platformerskie, lewicowe i prawicowe, zrobią z tym porządek?
Pokrzywna chce do Prudnika, to bedzie z „deszczu pod rynne”
Mylisz się. To proste jak cep, że Prudnik potrzebuje Pokrzywnej dla swojego rozwoju, jako JEDYNE zaplecze turystyczne w gminie, podobnie powiat. I odwrotnie. Pokrzywna potrzebuje Prudnika, żeby w nią zainwestował choćby z programów dotyczących turystyki, bo w mieście tej turystyki nie ma. Natomiast nie wiem, po co Głuchołazom jest Pokrzywna, poza płaceniem podatków. Jaką specjalną rolę strategiczną ma Pokrzywna w gminie Głuchołazy?
To tak nie dziala!, powiem tylko ze Gmina Glucholazy bardzo dobrze promuja Gory Opawskie , oraz miejscowosci przylegle takie jak Pokrzywna i Jarnoltowek.wystarczy poczytac strone -Turystyka Glucholazy.pl , nastepne strone Agencja Sportu I Promocji w Prudniku potem sobie porownac,W Prudniku wypada to slabo jesli tematem ma byc turystyka, fakt ze duzo zalezy od przedstawicieli sfer rzadzacych, TU trzeba polityke odstawic na bok !
Po pierwsze Pokrzywna jest zaniedbana! I to bardzo. Po drugie gmina nie skupia się tym sołectwie. Jakie zna pan imprezy gminne, które odbywałyby się w tej turystycznej miejscowości? Chyba tylko szachy służb mundurowych dla wąskiego grona zainteresowanych. Po trzecie najważniejszej to wspólnota interesów – Pokrzywna to naturalne zaplecze turystyczne i rekreacyjne Prudnika. Tam prudnickie działania, inwestycje, inicjatywy prywatne, będą lokować się, bo tak najłatwiej będzie wszystkim. W Pokrzywnej pobudowało się i zagospodarowało ośrodki mnóstwo osób z Prudnika, a nie z Głuchołaz, czy z Nysy. To jest biznes i interesy, a nie wygląd strony www. Zrobienie porządnej strony przez gminę dla Pokrzywnej to żadnej problem i niewielki wydatek.
Pokrzywna zawsze była i powinna być w gminie Prudnik !!!!! Burmistrzu, do dzieła !!!!