Wjechał w zaparkowany samochód. Był kompletnie pijany

0
Fotografia poglądowa (fot. KPP Prudnik)

W sobotę (9 lipca), tuż po godzinie 16.00 dyżurny policji w Prudniku otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na terenie miasta. Według zgłoszenia kierujący peugotem wjechał w zaparkowany samochód i odjechał z miejsca zdarzenia. Dodatkowo zachowanie tego kierowcy wskazywało, że może być on nietrzeźwy.

Dzięki szybkiej informacji przekazanej przez świadka, kierujący tym pojazdem już chwilę później był w rękach policjantów. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał blisko 4 promile alkoholu.

Teraz sprawą 45-latka zajmie się sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, ich zdrowia, a nawet życia. Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here