Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (13 lipca)

11

Pokrzywna znów chce do Prudnika. Cyklicznie jak fale na morzu co kilka, kilkanaście lat pojawia się temat powrotu Pokrzywnej do Prudnika. Czy tym razem mieszkańcom sołectwa wystarczy determinacji, a władze Prudnika będą w stanie efektywnie zrealizować administracyjno-polityczną batalię? O czym jeszcze można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (13 lipca):

 • Chcą odpowiedzialności nawet starosty. Do Prokuratury Rejonowej w Prudniku wpłynęło zawiadomienie o domniemanych nieprawidłowościach w Prudnickim Centrum Medycznym.
 • Taki poszło szkołom na egzaminie ósmoklasisty. Tygodnik Prudnicki publikuje wyniki egzaminu ósmoklasisty w podziale na powiaty, gminy i szkoły oraz zdawane przedmioty. Sprawdź, jak poszło szkole, w której uczy się Twoje dziecko.
 • Powrót jej mości, szarości. Wraz ze zmianą kierownictwa Prudnickiego Centrum Medycznego zmieniło się także wyżywienie na oddziałach. Niestety nie ma się czym chwalić.
 • Aleja Słowa – ludzie przemijają, ale pamięć zostanie. W prudnickim Parku Miejskim uroczyście odsłonięto płyty z cytatami utworów poetyckich. Na początek w Alei Słowa miejsce znalazło się na czworga twórców: Danieli Długosz – Pency, Zofii Kulig, Wojciecha Ossolińskiego i Františka Všetički.
 • Odkrycie. Polichromie sprzed ponad 400 lat. Podczas prac badawczych w Pałacu Rozkochów natrafiono na okazałych rozmiarów ścienne, renesansowe polichromie. Prawdopodobnie powstały w 2. połowie XVI w.
 • W Prudniku przybywa wniosków o 300 plus na wyprawkę szkolną. Od początku lipca rodzice i opiekunowie mogą sięgać po pieniądze z programu „Dobry Start”.
 • Zapowiedź: Wojewódzkie Święto Policji z atrakcjami. Po 11 latach przerwy w Prudniku odbędą się wojewódzkie obchody Święta Policji.
 • Pożegnanie z wieloletnią księgową. Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się pożegnanie z wieloletnią księgową Prudnickiego Ośrodka Kultury Danutą Razik.
 • Literatura: Jeżeli masz ponad 60 lat. To regulamin ogłoszonego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla osób w tak zwanym wieku senioralnym, tak zachęcał do zwierzeń własnych, lub opisu historii zaobserwowanych w życiu innych, a może nawet wymyślonych. Wzięła w nim udział, z sukcesem, prudnicka pisarka, Zofia Kulig.
 • Kalejdoskop kultury. W ostatni dniu czerwca, w holu kina „Diana” w Prudniku, Grażyna Kunka zaprezentował najnowszą regionalną publikację, drugi tom księgi „Biblioteka w kalejdoskopie”. O książce pisze również Grażyna Jaślar.
 • Nie ma czasu na nudę. Franciszkanin o. Antoni Dudek przebywa w prudnickim klasztorze do końca lipca. Później wyjeżdża do Głubczyc. Do Prudnika przyjeżdżał na dłuższy pobyt trzy razy. Zawsze wyraźnie zaznaczał tę obecność swoimi działaniami. 29 czerwca opowiadał o tym podczas spotkania w Muzeum Ziemi Prudnickiej.
 • Opinie: Czym trudzi się nasz rząd? Regularnie słyszymy, że nasz rząd ciężko pracuje. Pochyla się nad codziennymi sprawami zwykłych Polaków z takim zacięciem, że nie starcza już czasu ani energii na sprawy, które tradycyjnie leżą w kompetencjach rządu centralnego, jak na przykład na politykę zagraniczną.
 • Prudniccy strażacy mistrzami województwa! Prudniccy strażacy nie tylko profesjonalnie udzielają pomocy poszkodowanym i likwidują wszelkie zagrożenia, ale i świetnie grają w piłkę nożną. Przekonali się o tym ich koledzy z pozostałych powiatów województwa opolskiego.
 • Historia: Tu pracowały tysiące prudniczan. Przez długie dziesięciolecia prudnickie zakłady obuwia były drugą, największą fabryką w mieście po „Froteksie”. Wspomnieniem minionej świetności są pozostałości zakładowych budynków.
 • Sport (nordic walking): Efekt miłości do gór. Tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca członkowie Stowarzyszenia Wesoły Borsuk Team wyruszyli do Polanicy-Zdroju, by wystartować w 4. etapie zawodów z cyklu Enea Polish Nordic Walking Cup.
 • Sport (koszykówka): MVP w Pogoni. Najbardziej wartościowy zawodnik grupy D 2. 2. ligi minionego sezonu zasilił szeregi prudnickiej Pogoni.
 • Sport (piłka nożna): Zadziwiający przebieg rozgrywek. Piłka nożna jest sportem nieprzewidywalnym, w którym zdarzają się niespodziewane i zaskakujące rozstrzygnięcia. Jednak takiego przebiegu rozgrywek w klasie okręgowej w sezonie 2021/2022, w rundzie rewanżowej, trudno było się spodziewać.
 • Sport (biegi): Zwycięstwo z uśmiechem. Blisko 150 zawodników wzięło udział w XI Biegu Prudnickim. Na czele stawki na głównej trasie 10 km uplasował się sportowiec z Ozimka, ale ziemia prudnicka też ma powody do zadowolenia.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

11 KOMENTARZE

 1. Święto Policji z atrakcjami mozna zorganizować w Prudniku lecz półkolonie dla dzieci juz nie z powodu niepewnej sytuacji pandemicznej … czym to wytumaczyć ?

 2. Burmistrz nie potrafi półkolonii ani rajdu malucha zorganizować ale Pokrzywnej i święta policji mu się zachciało!!

   • Spóźniona odpowiedź:
    Nie wiem na kogo, bo nie jeszcze nie wiadomo kto będzie kandydować. Ale na pewno radzę głosować na kandydata powiązanego z Prawem i Sprawiedliwością.

 3. Dlaczego Pokrzywna jest jeszcze w gminie Głuchołazy? Czy w końcu nasze władze pisowskie, platformerskie, lewicowe i prawicowe, zrobią z tym porządek?

  • Mylisz się. To proste jak cep, że Prudnik potrzebuje Pokrzywnej dla swojego rozwoju, jako JEDYNE zaplecze turystyczne w gminie, podobnie powiat. I odwrotnie. Pokrzywna potrzebuje Prudnika, żeby w nią zainwestował choćby z programów dotyczących turystyki, bo w mieście tej turystyki nie ma. Natomiast nie wiem, po co Głuchołazom jest Pokrzywna, poza płaceniem podatków. Jaką specjalną rolę strategiczną ma Pokrzywna w gminie Głuchołazy?

 4. To tak nie dziala!, powiem tylko ze Gmina Glucholazy bardzo dobrze promuja Gory Opawskie , oraz miejscowosci przylegle takie jak Pokrzywna i Jarnoltowek.wystarczy poczytac strone -Turystyka Glucholazy.pl , nastepne strone Agencja Sportu I Promocji w Prudniku potem sobie porownac,W Prudniku wypada to slabo jesli tematem ma byc turystyka, fakt ze duzo zalezy od przedstawicieli sfer rzadzacych, TU trzeba polityke odstawic na bok !

  • Po pierwsze Pokrzywna jest zaniedbana! I to bardzo. Po drugie gmina nie skupia się tym sołectwie. Jakie zna pan imprezy gminne, które odbywałyby się w tej turystycznej miejscowości? Chyba tylko szachy służb mundurowych dla wąskiego grona zainteresowanych. Po trzecie najważniejszej to wspólnota interesów – Pokrzywna to naturalne zaplecze turystyczne i rekreacyjne Prudnika. Tam prudnickie działania, inwestycje, inicjatywy prywatne, będą lokować się, bo tak najłatwiej będzie wszystkim. W Pokrzywnej pobudowało się i zagospodarowało ośrodki mnóstwo osób z Prudnika, a nie z Głuchołaz, czy z Nysy. To jest biznes i interesy, a nie wygląd strony www. Zrobienie porządnej strony przez gminę dla Pokrzywnej to żadnej problem i niewielki wydatek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here