Minęła patrol i gwałtownie przyspieszyła. Otrzymała mandat i straciła prawo jazdy

4
(fot. KPP Prudnik)

Mandatem 1500 zł, 10 punktami karnmi oraz zatrzymaniem uprawnień na 3 miesiące. Tym zakończyła się jazda 38-letniej mieszkanki powiatu prudnickiego.

W poniedziałkowe (11 lipca) popołudnie policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy w Starych Kotkowicach. W pewnej chwili zauważyli jadącego w ich kierunku osobowego peugota, którym kierowała kobieta. Auto poruszało się z przepisową prędkością do 50 km/h. Jednak po minięciu patrolu, kierująca pojazdem gwałtownie przyspieszyła. Nie spodziewała się zapewne, że policjanci w dalszym ciągu mogą skontrolować jej prędkość. Tym razem pomiar na urządzeniu kontrolnym wskazał aż 109 km/h. Funkcjonariusze ruszyli za nią i po chwili zatrzymali do kontroli drogowej.

38-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych. Mieszkanka powiatu prudnickiego straciła również swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu! (za: KPP Prudnik)

4 KOMENTARZE

  1. TO ja poproszę teraz informacje ze Straży Miejskiej w Prudniku. CO tam słychać i co robią bo syf jest w mieście a ciągle o wypadkach piszecie i sporcie. TO ja poproszę teraz z życia Straży Miejskiej (bo boś ich nie widać i nie słychać).

    • może kontrole kopciuchów w naszym mieście ze strony Straży Miejskiej. Ilu zatruwaczy przed sezonem skontrolowano i ilu w sezonie ukarano i dlaczego pełno butelek jest po trawnikach na osiedlu za czerwoną torebką.

      • Ja tez poprosze o informację z pracy Straży Miejskiej za ostatnie miesiące. Czy oni maja wogole jakiegoś szefa ??? Ja najczesciej widuje nowy samochod i strażników pod kebabem na skowronskiego i jak widac nowy samochod nic nie zmienił

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here