[FOTO] Młodzi wędkarze nad stawem

0

W niedzielę 4 czerwca nad stawem w Niemysłowicach odbyły się spławikowe zawody wędkarskie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Maciej ORZECHOWSKI

W tym roku w rywalizacji wzięło udział 59 dzieci do 14 roku życia. Liczba wszystkich uczestników wraz z rodzicami/opiekunami oraz zaproszonymi gośćmi to około 150 osób. Podobnie jak w roku ubiegłym patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, patronat medialny Tygodnik Prudnicki.

Dwugodzinną rywalizację poprzedziła poranna zbiórka zawodników. Imprezę otworzył prezes koła kol. Roman Jaciów, który przywitał  wszystkich uczestników zawodów oraz zaproszonych gości, po czym o godz. 9.30 przystąpiono do wędkowania. Dwie godziny później do pracy przystąpiła komisja sędziowska. Łowiono głównie niewielkie płocie i leszcze. W oczekiwaniu na wyniki po zakończeniu wędkowania dla wszystkich dzieci przygotowano poczęstunek w postaci kiełbasy z grilla. Swoją obecnością zabawę uświetnił także pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego, możliwość obejrzenia wozu pożarniczego oraz radiowozu, co cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

Po przeliczeniu punktów przystąpiono do oficjalnego ogłoszenia wyników.

W kategorii 6-11 lat nagrodzono 6 najlepszych uczestników, wyniki przedstawiają się następująco:

  • I miejsce – Aleksandra Ilnicka – 1930 pkt
  • II miejsce – Dawid Kowalski – 1650 pkt
  • III miejsce –  Wiktoria Adamczyk –  980 pkt
  • IV i V miejsce – ex equo – Mikołaj Niemiec, Szymon Przybyłek – 310 pkt
  • VI miejsce – Antoni Wolak – 280 pkt

W grupie wiekowej 12-14 lat wśród najlepszych byli:

  • I miejsce – Michał Nierychło – 1240 pkt
  • II miejsce – Żaneta Nierychło – 1030  pkt
  • III miejsce – Jarosław Jóźba – 710 pkt
  • IV  miejsce  – Jakub Kowalski – 630 pkt

V miejsce – ex equo – Kacper Kublicki, Gracjan Krupiak, Kewin Woźnikowski – 10 pkt

W rozegranej dodatkowo konkurencji sprawnościowej tzw. rzut kulą zanętową do celu zwyciężył Kacper Adamczyk.

Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali: przybyły na podsumowanie zawodów zastępca burmistrza Prudnika Jarosław Szóstka, właściciel sklepu wędkarskiego „Amur” Witold Kurdziel oraz wiceprezes Stadniny Koni Prudnik Teresa Barańska, którzy osobiście pogratulowali najlepszym osiągniętych wyników. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród niespodzianek, w którym udział wzięły wszystkie dzieci, uczestniczące do samego końca w imprezie. Ogromne podziękowania należą się przedstawicielom policji, strażakom oraz ratownikowi medycznemu kol. Andrzejowi Maciuchowi za wszelką życzliwość, pomoc zaangażowanie organizację imprezy. W tym roku przedsięwzięcie organizacyjne szczególnie mocno wsparli nasi niezawodni partnerzy zawodów, którym w imieniu dzieci bardzo serdecznie dziękujemy!

Autor jest wiceprezesem ds. sportu i młodzieży Koła PZW Prudnik nr 1.

Fotografie: Andrzej Dereń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here