Głuchołazy zapraszają na biegówki

0

Dobre i bardzo dobre warunki śniegowe sprawiły, że w Górach Opawskich pojawiła się możliwość uprawiania narciarstwa biegowego.

Klub Turystyki Narciarskiej przy PTTK Głuchołazy przygotował na weekend trasy biegowe w masywie Góry Parkowej. Członkowie grupy szczególnie proponują polanę za Zajazdem przy ul. Lompy oraz pętlę Leśną im. Edzia Ilnickiego.

Od godz. 11.00 będzie można ogrzać się przy ognisku na końcu polany w Podlesiu. Trasy może nie są idealne, ale staramy się robić wszystko co możliwe przy tych warunkach śniegowych. Teraz pada śnieg, także jutro rano o 7.00 będą trasy jeszcze poprawiane. Zapraszamy do biegania wszystkich sympatyków narciarstwa biegowego – informuje KTN.

Z tras narciarskich w Górach Opawskich szczególnie warto polecić również Pętlę Wolfa, która przebiega wokół szczytu Biskupiej Kopy po czeskiej i polskiej stronie granicy. Jej atutem jest położenie na stosunkowo dużej wysokości (ok. 700- 750 m n.p.m.). Nie mamy jednak informacji, czy został tam wytyczony ślad dla narciarzy.

Warto skorzystać z tych propozycji, ponieważ takie warunki śniegowe jak obecnie w polskich Górach Opawskich zdarzają się ledwie raz na kilka lat. Już w przyszłym tygodniu synoptycy zapowiadają ocieplenie.

(fot. Wojciech Góra)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here