Nowe ścieżki pieszo-rowerowe w Białej

1

Biała wzbogaciła się o kolejne ścieżki pieszo-rowerowe na terenie Parku Miejskiego oraz przy sąsiednich ulicach (Ogrodowa, Parkowa, Jana i Karola Augustynów).

Ich oficjalne oddanie do użytku odbyło się w sobotę 29 sierpnia podczas imprezy Gminnego Centrum Kultury w parku „Pożegnanie Wakacji”. Ścieżki, według projektu Franciszka Czerwińskiego, o długości około 1 km zbudowano w ramach projektu „Wdrożenie kompleksowej strategii niskoemisyjnej w subregionie południowym”, którego partnerem jest Gmina Biała. Projekt objął dwa zadania – zrealizowaną już wcześniej ścieżkę pieszo-rowerową wzdłuż ul. Prudnickiej (od obwodnicy) oraz ścieżki w rejonie parku. Budżet projektu w części bialskiej to 2,2 mln zł, z czego 1,7 mln to dofinansowanie ze środków unijnych.

Otwarcie ścieżek zrealizowano w formie gwiaździstego zgromadzenia sympatyków ruchu na świeżym powietrzu, także z Rep. Czeskiej: biegaczy, monocyklistów, sympatyków nordic walking, rolkowców i użytkowników różnych pojazdów napędzanych siłą mięśni lub wspomaganych elektrycznie. To praktyczne wskazania, że ścieżki mogą służyć niemal każdemu rodzajowi zdrowej aktywności.

-To początek drogi, w ramach której nasz park z terenu leśnego stanie się parkiem rekreacyjnym, przyjaznym mieszkańcom i turystom – mówi burmistrz Edward Plicko, zapowiadając kolejne działania uatrakcyjniające ten teren zieleni miejskiej.

Więcej na ten temat napiszemy w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here