Biegli, by pomóc Markowi

0

W ramach akcji charytatywnej Każdy bieg na swój cel w Walcach organizatorom udało się zebrać 17813 złotych i 40 euro. Środki przeznaczone zostaną na zakup protezy ręki dla Marka Wilczka.

W wieku 3,5 roku chłopiec w wyniku wypadku w gospodarstwie stracił rękę.

(fot. Młodzieżowa Rada Gminy w Walcach)

Pomimo przeciwności staram się nie tracić pogody ducha. Jak każdy mam plany na przyszłość. Interesuję się motoryzacją. Bardzo lubię motory i chciałbym kiedyś przejechać się na jednym z nich jako kierowca, a nie tylko jako pasażer. Aktualnie posiadam protezę ręki, która została refundowana przez NFZ. Jest ona jednak mało praktyczna i nie spełnia swojej roli. Często funkcjonuję bez niej, w pracy niestety bardziej mi przeszkadza niż pomaga. Na rynku dostępne są protezy modularne, które w znaczny sposób poprawiają sprawność. Zakup tego typu protezy jest moim marzeniem. Niestety mimo tego, że pracuję zawodowo, nie stać mnie na opłacenie kosztów związanych z jej zakupem. Koszty znacznie przewyższają moje możliwości finansowe. Wierzę w ludzi i w to, że uda mi się zrealizować moje marzenie. Z góry dziękuję za każdą wpłatę, bardzo dużo to dla mnie znaczy – pisze Marek.

Głównymi organizatorami biegu (oraz marszu nordic walking), który odbył się 23 lipca, byli członkowie Młodzieżowej Rady Gminy w Walcach, Gmina Walce oraz miejscowe koło Mniejszości Niemieckiej przy wsparciu Klubu Sportowego Koziołek z Kędzierzyna-Koźla.

Marka można wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na jego zbiórkę: www.siepomaga.pl/marek-wilczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here