Dramat przy moście. Co się tam wydarzyło? Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności śmierci 56-letniego prudniczanina, którego ciało wyłowiono z rzeki przy ul. Batorego w Prudniku. O czym jeszcze można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (18 maja):
- Zamkną produkcję w Prudniku? Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska przenosi produkcję z Prudnika do swojego drugiego zakładu w Łambinowicach w powiecie nyskim – wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarł „Tygodnik Prudnicki”.
- Sprawdzą, czy nie pojawiły się zbędne wydatki. 2 mln 279 tys. 981 zł i 15 gr. – tyle dokładnie wyniosła strata Prudnickiego Centrum Medycznego za 2021 rok.
- Spragniona ruchu, ale już po operacji. Kilkadziesiąt osób wzięło udział w wiosennym minimaratonie fitness. Organizatorką wydarzenia była Aleksandra Kostrowicka, która pragnęła wyrazić wdzięczność za udzielone wsparcie w leczeniu.
- Będą opracowywać koncepcję obwodnicy. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji budowy trzech obwodnic: Boguchwałowa, Przywor i Głogówka.
- Jestem bardzo zaskoczony. Starosta prudnicki Radosław Roszkowski został uhonorowany repliką buławy marszałkowskiej.
- Nauka: Na Uniwersytecie Warszawskim o prudnickich figurach. W poniedziałek 23 maja w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowane zostanie seminarium doktoranckie na temat inskrypcji z XVIII-wiecznych figur znajdujących się na prudnickim cmentarzu. Ich forma jest wyjątkowa, stąd zainteresowanie naukowców.
- Nowy diakon z Prudnika. Wśród nowowyświęconych diakonów znalazł się Paweł Kuchta z parafii pw. św. Michała Archanioła w Prudniku.
- Coraz mniej czasu. Sprawdź, kiedy kończy się termin obowiązkowej rejestracji źródeł ogrzewania.
- Wędkarski Dzień Dziecka. Prudniccy wędkarze organizują otwartą imprezę z okazji Dnia Dziecka. Oprócz wędkowania dla najmłodszych będzie mnóstwo innych atrakcji.
- Głogówek: Wśród dyrektorów bez zmian. W wyniku konkursów wszyscy dotychczasowi dyrektorzy placówek oświatowych Gminy Głogówek nadal będą pełnić swoje dotychczasowe stanowiska.
- Głogówek: Warsztaty muzealne. Edukacja historyczna i artystyczna najmłodszych, przez różne formy realizowana jest w głogóweckim muzeum według całorocznego programu.
- Chrzelice: Quizollo – uczy, bawi, integruje. Impreza wymyślona 5 lat temu, miała przez pandemię kłopoty i drobne przerwy, ale już wróciła i jak na początku, cieszy się wielkim powodzeniem.
- Głogówek: Opaska bezpieczeństwa. Ponad 50. seniorów z gminy Głogówek ma możliwość bezpłatnego otrzymania tzw. opasek bezpieczeństwa.
- Głogówek: Tańczące przedszkolaki. To hasło ogólnopolskiego Festiwalu „Tańca dla Ziemi”, w którym dzieci z przedszkola nr 3 w Głogówku znalazły się w pierwszej trójce najlepszych.
- Dzień dobry, co słychać Ukraino? Po raz 161. i… po raz pierwszy. Po wielu latach i 160. Spotkaniach, też po raz pierwszy, bo dodając do tytułowe zwrotu to jedno znaczące słowo – tak dramatycznie brzmiące w aktualnej sytuacji – spotkanie stało się zupełnie wyjątkowym zdarzeniem.
- Sport (nordc walking): Pokaz siły kilku pokoleń. Długi weekend majowy dla członków Stowarzyszenia Wesoły Borsuk Team był nie tylko bardzo aktywny, ale również pełen sportowych emocji.
- Sport (łucznictwo): Zaczęli w Prudniku. Reprezentanci Łucznika Żywiec oraz zawodnicy z Ukrainy zdominowali rywalizację w I rundzie Pucharu Polski open i juniorów w Prudniku.
- Sport (piłka nożna): Zadyszka Pogoni. Dobrze grający i niepokonany w rundzie wiosennej LZS Walce, po cennym wyjazdowym zwycięstwie z Pogonią, został liderem II grupy klasy okręgowej.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<