Rock am Palast po raz drugi zagościł w przestrzeniach Pałacu Rozkochów (7 i 8 lipca). Rockowa muzyka w sposób nietuzinkowy wkomponowała się barokowe otoczenie zabytkowej budowli. Było więcej i mocniej, niż w ubiegłym roku.
W porównaniu z poprzednią edycją w 2022 r., tegoroczna miała większy rozmach. Impreza była dwudniowa, było więcej zespołów, towarzyszące im prezentacje oraz warsztaty. Wyjątkowy charakter festiwalowi nadała okazała iluminacja elewacji pałacu, łącznie z promieniami światła w kierunku nieba. Twórcami oświetlenia są Mateusz Dźwigała i Dominik Puchała.
Mimo tych wszystkich nowości festiwal utrzymał klimat kameralności. Artyści byli na wyciągnięcie ręki publiczności, a jeden zespół oklaskiwał występ drugiego. Kogo zobaczyliśmy na scenie? Rock’am’Palast Band to sklecona naprędce grupa wykonawców mniej lub bardziej związana z Pałacem Rozkochów. To ona muzycznie otworzyła festiwal. Kolejne grupy to: Teorya, Footprints on The Moon, Afrodiziak, Klangor (przyjechali z Warszawy) oraz Body Package. Swoje stand up’y przedstawili: Piotr Charczuk, człowiek wielu artystycznych twarzy, stanowiskowo kojarzony z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubrzy (jest dyrektorem) oraz pisarz o, można rzec, ogólnopolskiej renomie, pochodzący z Głuchołaz – Jakub Ćwiek.
– Stand up to jest generalnie taka sytuacja, w której człowiek wychodzi na scenę, obraża ludzi i stara się to robić w sposób zabawny – w ten sposób Ćwiek rozpoczął swój monolog, dając publiczności mnóstwo powodów do radości, choć faktycznie naruszył kilka tematów, z których w mainstreamowych mediach finansowanych przez państwo żartuje się rzadko lub wcale.
Dla uczestników festiwalu zorganizowano warsztaty: muzyczne poprowadzone przez Adriana Czarneckiego i Mateusza Dźwigałę (w finale powstał festiwalowy jingiel) oraz plastyczne Joanny Cebuli, znanej ostatnio jako Kulturalna Czarownica. Na miejscu funkcjonowało pole namiotowe i gastronomia. Festiwal zakończył pokaz ognia.
Jednym słowem przez dwa dni można był bardzo przyjemnie i aktywnie spędzić czas w Rozkochowie. Pomysłodawcami festiwalu są Natalia Rygiel i Piotr Magosz. Impreza zorganizowana przez nieformalną grupę Rock am Palast przy wsparciu Fundacji Pałacu Rozkochów mogła się odbyć dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie”, pomocy sponsorów i właścicielowi pałacu Grzegorzowi Wnękowi.
TRANSMISJE FESTIWALU ROCM AM PALAST:
Mamy wrescie ,,swoj maly” Woodstock ,TAK TRZYMAC!!,👍
Brakuje tylko gównosadzawki i gównomłodzieży
@Gienek skrzywdzony przez życie komentuje. Głowa do góry! Swoje życie zawsze można zmienić!
Już sam twój nick mowi wszystko. Utożsamiasz się z polską kur. ą i niemieckim oficerem.
A nie mówiłem? 🙂 Kolego drogi! Pokochaj siebie, a gwarantuję, że do innych zmienisz stosunek! Spokojnie, będzie ok, życie nie jest takie złe, jak myślisz.