Blaski nowych inwestycji i cienie niespełnionych obietnic. Strefa ekonomiczna przy ul. Przemysłowej w Prudniku i znajdujący się w pobliżu obszar gminy Lubrza, to wizerunkowy obraz rozwoju gospodarczego dla całego powiatu. Dużo się tu dzieje, ale i też jest niedosyt związany z niespełnionymi zapowiedziami. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (15 lutego):
- Policyjna eskorta do szpitala. Do tego zdarzenia doszło 8 lutego na trasie Nowy Browiniec – Laskowice.
- Tragiczny wypadek. Nie żyją dwie osoby. Śmieć zbiera tragiczne żniwo na prudnickich drogach. Na drodze wojewódzkiej koło Białej zginęły dwie osoby.
- Inwestycje. Ulica Asnyka doczeka się remontu. Ulica Asnyka, kiedyś kameralna, dziś jedna z głównych dróg rozrastających się osiedli domów jednorodzinnych w Prudniku, będzie wyremontowana.
- Porozumienie z Agrounia. Dwa krajowe ugrupowania łączą siły przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Co to ma wspólnego z ziemią prudnicką?
- Książki. Kontynuacja ważnych dla regionu serii. Po koniec ubiegłego roku ukazały się: IV tom „Wielkiej Księgi Opozycji na Pograniczu” i III część sportowej encyklopedii „Pogoń Prudnik. Historia klubu”.
- Apel z Białej. Przygotowujący się do obchodów 800-lecia istnienia białej tamtejszy samorząd gminny zwraca się do mieszkańców (i nie tylko ich) ze specjalnym apelem.
- Głogówek. Aspiranci strzelają najlepiej. Asp. Ewa Fikiel i mł. asp. Marcin Przyszlak zwyciężyli w zawodach strzeleckich zorganizowanych przez IPA Region Prudnik.
- Walce. Malarstwo Sylwii Wenskiej. 9 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach odbył się wernisaż wystawy prac Sylwii Wenskiej pt. „Malarstwo”.
- Muzyka. Ewa Płonka debiutuje w Royal Opera House. Ewa Płonka właściwie już zapisała się w gronie najbardziej utalentowanych śpiewaków wszechczasów ziemi prudnickiej. Aktualnie występuje w Royal Opera House.
- Kultura. Nasi na Herodach w Lewinie. Prudnicki zespół z Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Złoty Bukszpan” na początku lutego zdobył trzecią nagrodę na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Lewinie Brzeskim.
- Franciszkańskie symbole. W cyklu publikacji „Franciszkańskich zeszytów z Głubczyc” ojca Antoniego Dudka piszemy o trzech najnowszych tytułach: „Krzyż świętego Damiana”, „Herb zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów” i „Tau”.
- Archiwum Odkrywcy. Niezwykła kronika „Ogniwa”. Elementy wyposażenia żuka, nyski, fiatów, czy starów powstawały w prudnickiej spółdzielni „Ogniwo”, a firma zrzeszała spółdzielców z połowy województwa opolskiego w tym… obsługę promu na Odrze w Otmęcie. Dzięki uprzejmości Danuty Zuchniewicz z Prudnika prezentujemy kronikę spółdzielni.
- PLEBISCYT SPORTOWY. Reprezentanci 14 klubów w 6 dyscyplinach powalczą w III rundzie Plebiscytu Tygodnika Prudnickiego na Najpopularniejszego Sportowca, Młodego Sportowca, Trenera i Działacza Sportowego Ziemi Prudnickiej 2022.
- Sport (piłka nożna). Wywiad z Marcinem Rudzkim. Mieczysław Matczak rozmawia z Marcinem Rudzkim, długoletnim i zasłużonym piłkarzem Pogoni Prudnik.
- Sport (koszykówka). Mecz do zapomnienia. O tym spotkaniu można powiedzieć tylko tyle, że się odbyło. Niestety to nie pierwsze i nie ostatnie tego typu zawody w mono zróżnicowanej poziomem drugiej lidze.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<