To nagroda za zwycięstwo w rządowym konkursie „Rosnąca odporność”.
Zasady rywalizacji były proste. Wygrywał ten, kto osiągnął największy poziom (przyrost liczony był w punktach procentowych) w pełni zaszczepionych mieszkańców przeciw COVID-19 w okresie od 1 sierpnia do 31 października. W powiatach z czterema gminami, czyli takich jak prudnicki, triumfator inkasuje okrągły milion złotych, natomiast za drugie miejsce przewidziano połowę tej kwoty.
– Dziś odebraliśmy wyniki – nie kryje radości w rozmowie z „TP” Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy. – Mocno przycisnęliśmy w ostatnich dwóch tygodniach konkursu. Zachęcaliśmy do szczepień tych mieszkańców, którzy chcieli się zaszczepić, ale nie wiedzieli, kiedy, gdzie i jak. Bardzo dużo pomogli nam strażacy z flagowej jednostki w Lubrzy.
Druhowie mają powody, by poczuć dodatkową satysfakcję. Ekstra pieniądze zostaną przeznaczone na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego.
– Pojazd będzie nowy i z prawdziwego zdarzenia. Już dawno planowaliśmy nabyć taki, ale nikt nam nie chciał udzielić dofinansowania. Wóz będzie służył całej społeczności przez następnych minimum 20 lat – dodaje gospodarz Lubrzy.
Według wstępnych rozstrzygnięć, 2. miejsce w powiecie prudnickim zajęła gmina Głogówek.
Jak cos zostanie, nie zapomnijcie o hydrantach p-poz, zeby nie bylo jak z warsztatem wulkanizatora !!
Nic nie zostanie, będzie co dzielić !!!! 😉 ?????
Nalezy sie Lubrzy. OSP zapracowalo na taki wynik konkursu. Tylko niech kupią najbardziej wypasioną bryke dla osp, a gmina tez powinna dolozyc jeszcze zeby byl naprawde z dobrym sprzetem do ratowania zycia i mienia
Wyniki bardzo wyrównane, wystarczyło, żeby instytucje gminne włożyły w temat więcej wysiłku, a wynik mógłby być całkiem inny. Mówię tu zwłaszcza o Prudniku, który ma w powiecie największe siły i środki do akcji promocji szczepień. To nie zabawa, ale walka o życie i zdrowie ludzi.