Radny z zarzutami. Mógł narazić życie i zdrowie innych osób. Sprawa potencjalnego narażenia życia i zdrowia pracowników Starostwa Powiatowego w Prudniku przez radnego Dariusza K. ma swój ciąg dalszy. Prokuratura postawiła mu zarzuty. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 14 kwietnia)? Oto zapowiedzi:
- Historia: Poszukiwali szubienic w Głogówku i Prudniku. Grupa archeologów prowadziła na ziemi prudnickiej poszukiwania śladów szubienic. Jaki był efekt tych niezwykle ciekawych badań, o tym można przeczytać w „Tygodniku Prudnickim”.
- Powstaje dokumentacja wschodniej obwodnicy Prudnika. Podpisanie umowy na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej otwiera nowy etap prac zmierzających do powstania wschodniej obwodnicy Prudnika. Wiadomo również, jaka infrastruktura planowana jest przy drodze.
- Z policji: Kontrola drogowa i zabezpieczone narkotyki. Pod koniec marca prudniccy kryminalni na terenie powiatowego miasta zatrzymali osobowe auto. Kierowca posiadał przy sobie spory zapas narkotyków.
- Pierwszy milion na linię Racławice Śląskie – Racibórz. Samorząd województwa opolskiego otrzymał milion złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na realizację dokumentacji przedprojektowej odbudowy linii Racławice Śląskie – Racibórz.
- Dom wariatów, czyli jak pozwala się na niszczenie zamku. Co mają ze sobą wspólnego zamki w Łące Prudnickiej i Kamieńcu Ząbkowickim? W tej chwili właściwie już nic, bo pierwszy popada w coraz większą ruinę, a drugi pięknieje z roku na rok.
- Czesi już bez stanu wyjątkowego. Niedziela 11 kwietnia była ostatnim dniem obowiązującego w Rep. Czeskiej stanu wyjątkowego w związku z trwającą epidemią.
- Rocznica: Bialska Orkiestra Dęta – przygoda, która trwa od 30 lat. Potrzeba, pomysł, grupa przychylnych ludzi i tak w kwietniu 1991 roku powstała Bialska Orkiestra Dęta, a w zasadzie w pierwszych latach Orkiestra Pawła Głombicy. Wtedy była i do dziś jest amatorskim zespołem, w którym można rozwijać swoje muzyczne zainteresowania. W aktualnym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” znajduje się pierwsza część artykułu Julii Otte i Karoliny o historii zasłużonego dla ziemi prudnickiej zespołu muzyków.
- Wieczór z kulturą romską. Jak wszystko ostatnio – wieczór muzyczny – online. Na spotkanie „Jedno jest niebo dla wszystkich” zaprosił Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteki Publicznej w Prudniku, wieczorem w czwartek 8 kwietnia.
- Poezja: „Czas wszystkich wygładzi” – o niektórych nowych lirykach Daniel Długosz-Pency. O wierszach Danieli Długosz-Pency pisze Alina Barbara Nowak.
- Racławice Śląskie: Przetrwać i poskładać rozbitą szklankę. Tak w czasach pandemii, mówi Bogusława Poręba – przewodnicząca Samodzielnego Koła Gospodyń Wiejskich w Racławicach Śląskich, ale dotyczy to niestety aktywności kobiet wiejskich w bardzo wielu środowiskach.
- Walce: Czesko-polski projekt strażacki. Strażacy z gminy Walce wspólne z czeskimi partnerami zrealizowali projekt, w ramach którego zorganizowano m.in. szkolenia, ćwiczenia i zawody.
- Archiwum Odkrywcy: Prudnicki obraz św. Józefa – autorzy, dzieje… (część 1). Z wielką radością dzielę się z P.T. Czytelnikami „Tygodnika” posiadanymi informacjami o twórcy pierwszego obrazu św. Józefa z leśnego kościoła braci franciszkanów w Prudniku – pisze o. Antoni Kazimierz Dudek OFM.
- ZSP nr 1 w Prudniku: Plastk – nie fantastic, a ziemia to nie złom – zrób coś, by zadbać o nasz piękny dom!”. Pod takim hasłem Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Prudniku realizuje ekologiczny projekt. O jego dotychczasowych fektach przeczytać można w „Tygodniku Prudnickim”.
- Sport (piłka nożna): (Agro) plon zebrała Fortuna. Sobotnie spotkanie gospodarzy z czołową drużyną 4. ligi opolskiej stało na bardzo wysokim poziomie. Do składu Fortuny powrócił Adam Zalewski, co w dużej mierze wzmocniło blok pomocy.
- Sport (koszykówka): Kto w miejsce Pogoni? Trzydzieści dwie drugoligowe drużyny przystąpiły do walki w fazie Play-off o awans na zaplecze ekstraklasy. Na placu boju została już najlepsza szesnastka, w tym AZS Nysa z pięcioma byłby polonistami w składzie.
- Sport (pływanie): „Sójka” z licencją. Od teraz prudnicka „Sójka” zyskuje podwójne znaczenie. Teraz to już nie tylko nazwa kompleksu sportowego, ale i klubu pływackiego. Z licencją.
- Sport (piłka nożna): Udana pogoń za punktami. Dobra gra w obronie oraz zwycięska bramka wyróżniającego się Fernandela zapewniły Pogoni komplet punktów i dały nadzieję na wydostanie się ze strefy spadkowej. (Pogoń Prudnik – Chemik Kędzierzyn-Koźle)
- Sport (historia): 75 lat prudnickiej Pogoni. Sezon 2016/2017 piłkarskiej Pogoni Prudnik wspomina Mieczysław Matczak.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<
Oby tak dalej, sa samorzady ktore z braku finansowania rezygnuja z programu Kolej+, Opolskie ma tylko jeden zgloszony udzial wspolnie z wojewodztwem Slaskim -Tak trzymac!!
Jestem pewien że radny może spać spokojnie!
Te zarzuty są oparte o nielegalne przepisy…
Będzie można starać się o ściganie oprawców!
Jestem pewien że radny może spać spokojnie!
Te zarzuty są oparte o nielegalne przepisy…
Będzie można starać się o ściganie oprawców.