Gminy

Zamknij

Najlepsi z powiatu walczyli w hali ogólniaka [FOTO]

Redakcja Teraz Prudnik Redakcja Teraz Prudnik 12:24, 23.02.2026 Aktualizacja: 12:34, 23.02.2026
Skomentuj Najlepsi z powiatu walczyli w hali ogólniaka [FOTO] (fot. Powiat Prudnicki)

Drużyny chłopców i dziewcząt z Szybowic okazały się najlepsze podczas powiatowych zmagań Halowych Mistrzostw Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które podczas weekendu odbyły się w Prudniku.

W rywalizacji zorganizowanej 21 lutego w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku wzięło udział 18 drużyn (9 dziewczęcych i 9 chłopięcych), a zawody otworzyli: starosta prudnicki Radosław Roszkowski, wicestarosta Janusz Siano, skarbnik powiatu Larysa Zamorska oraz wójt gminy Lubrza Damian Drabik.

[FOTORELACJANOWA]3234[/FOTORELACJANOWA]

- Cieszy fakt, że z roku na rok poziom zawodów rośnie, a młodzież wykazuje się coraz większą sprawnością i zaangażowaniem. To oni są przyszłością naszych jednostek OSP – podkreślił starosta.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

Kategoria Dziewcząt:

  1. MDP OSP Szybowice – 117,11 pkt
  2. MDP Głogówek dziewczyny – 119,07 pkt
  3. MDP Lubrza – 131,09 pkt
  4. MDP Nowy Browiniec – 135,01 pkt
  5. OSP Biedrzychowice – 140,08 pkt
  6. MDP Ligota Bialska – 142,65 pkt
  7. MDP Pogórze – 145,07 pkt
  8. OSP MDP Łąka Prudnicka – 152,19 pkt
  9. Dytmarów – 159,83 pkt

Kategoria Chłopców:

  1. MDP OSP Szybowice – 123,35 pkt
  2. OSP MDP Łąka Prudnicka II – 129,34 pkt
  3. MDP Wróblin – 129,48 pkt
  4. Dytmarów – 143,34 pkt
  5. MDP Twardawa – 147,91 pkt
  6. OSP MDP Łąka Prudnicka I – 152,84 pkt
  7. MDP Nowy Browiniec – 154,52 pkt
  8. MDP Pogórze – 161,40 pkt
  9. MDP Grabina – 162,97 pkt

NAJLEPSI W KLASYFIKACJI INDYWIDUALNEJ

Dziewczęta:

  1. Nadia Barton (MDP Głogówek) – 27,69
  2. Malwina Dendewicz (MDP Szybowice) – 27,94
  3. Karolina Surmińska (MDP Szybowice) – 28,41

Chłopcy:

  1. Szymon Czekański (MDP Szybowice) – 25,74
  2. Łukasz Cichoń (MDP Wróblin) – 27,47
  3. Wiktor Chrzanowski (OSP MDP Łąka Prudnicka II) – 28,44

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Prudniku we współpracy z Komendą Powiatową PSP w Prudniku oraz Powiatem Prudnickim. Zespołem sędziowskim kierowała Karolina Nol.

Czego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w Białej?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Nowych miejsc pracy 59%
Więcej wydarzeń i imprez 3%
Lepszej infrastruktury (ulice, chodniki, parkingi) 2%
Miejsc dla młodzieży 11%
Rozwoju gastronomii i rozrywki 7%
Punktów handlowych na dobrym poziomie 8%
Mieszkań w przystępnej cenie zakupu/wynajmu 9%
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%