Wiadomości Prudnik | Wydarzenia z ostatniej chwili - terazprudnik.pl

Zamknij
13:04, 18.06.2026
W sobotę, 6 czerwca, Powiatowy Kompleks Sportowy stał się areną wyjątkowych, transgranicznych emocji. Młodzi adepci piłki nożnej z Polski i Czech wzięli udział w pierwszym z trzech zaplanowanych turniejów realizowanych w ramach projektu starostwa, pn.: „Młodzi Futboliści Tworzą Współpracę”. Wydarzenie to udowodniło, że sport potrafi łączyć ponad granicami, a rywalizacja może iść w parze z doskonałą zabawą i duchem Fair Play.
12:05, 17.06.2026
Tytuł Kawalera „Róży Pogranicza 2025” oficjalnie trafił w ręce Jana Ebla – wybitnego pedagoga, społecznika i ikony prudnickiego sportu.
23:37, 25.05.2026
Wernisaż wystawy fotografii Jadwigi Piwowarczyk „Tylko nas kochaj”, który w niedzielę, 24 maja, odbył się w sali koncertowej Pałacu Rozkochów, był wydarzeniem, w którym sztuka splotła się z życiem bohaterów fotograficznego reportażu, ale też relacji artystki z ludźmi, którym ofiarowała swój czas i przyjaźń.
11:44, 14.05.2026
Nad stawem w Niemysłowicach odbyła się XVI edycja zawodów o Puchar Starosty Prudnickiego.
15:12, 08.05.2026
W Pokrzywnej odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Opolskiego.
12:42, 29.04.2026
W poniedziałek 13 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się spotkanie robocze związane z popowodziowymi wyzwaniami na terenie ziemi prudnickiej,
00:39, 25.04.2026
Już po raz trzeci w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dytmarowie zorganizowano Niebieskie Igrzyska, wydarzenie nawiązujące do Dnia Świadomości Autyzmu. Wydarzenie ma już zasięg ponadlokalny. (24 kwietnia)
10:19, 23.04.2026
Zakończyły się prace przy modernizacji drogi powiatowej między Moszczanką a Pokrzywną. Kierowcy samochodów jeżdżą po nowej nawierzchni jezdni, a cykliści otrzymali ścieżkę rowerową, której tam wcześniej nie było.
10:16, 23.04.2026
W Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się uroczyste przekazanie umów na realizację strategicznych zadań drogowych.
11:39, 10.04.2026
Rozwój infrastruktury kolejowej, poprawa komunikacji transgranicznej oraz ożywienie turystyczne naszego regionu to główne tematy polsko-czeskich rozmów, które odbyły się 24 marca w Slezskich Rudolticach.