Gminy

Zamknij

Wspólna akcja sadzenia lasu w Trzebinie

Jarosław Tomaszewicz Jarosław Tomaszewicz 15:14, 22.04.2026 Aktualizacja: 15:16, 22.04.2026
1 Wspólna akcja sadzenia lasu w Trzebinie fot. Nadleśnictwo Prudnik

17 kwietnia w Leśnictwie Trzebina odbyła się akcja sadzenia drzew w ramach ogólnopolskiego programu „Posadź las z leśnikiem”, która zgromadziła mieszkańców regionu oraz przedstawicieli służb mundurowych.

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Posadź las z leśnikiem”, organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów (przypadającego na 21 marca), 17 kwietnia w Leśnictwie Trzebina odbyła się akcja sadzenia nowego pokolenia drzew. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na kluczową rolę, jaką odgrywają ekosystemy leśne w środowisku naturalnym oraz w życiu człowieka.

[FOTORELACJANOWA]3360[/FOTORELACJANOWA]

W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy regionu – dzieci, młodzież, seniorzy, a także przedstawiciele  Nadleśnictwa Prudnik oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku. Wspólna praca połączyła wszystkich uczestników w jedną grupę osób zaangażowanych w ochronę przyrody i troskę o przyszłe pokolenia. Akcja miała nie tylko wymiar praktyczny, ale również integracyjny i edukacyjny. Uczestnicy mogli bezpośrednio zaangażować się w proces odnowy lasu, zdobywając jednocześnie wiedzę na temat znaczenia zrównoważonej gospodarki leśnej.

Organizatorzy podkreślają, że tego typu inicjatywy mają ogromne znaczenie dla budowania świadomości ekologicznej. Wyrazili również wdzięczność wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas, który nadaje takim działaniom prawdziwą wartość.

[FOTORELACJANOWA]3360[/FOTORELACJANOWA]

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

TrzebinaTrzebina

1 0

No i wkoncu cos mądrego wymyslil . Trzebina trzyma się razem a nie nimieckie oze sroze i inne szajsy które mogłyby nas zrujnować

23:14, 22.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%