Nadleśnictwo Prudnik wydało pilny komunikat dotyczący sytuacji pożarowej w lasach. Obecnie na terenie nadleśnictwa obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.
17 kwietnia w Leśnictwie Trzebina odbyła się akcja sadzenia drzew w ramach ogólnopolskiego programu „Posadź las z leśnikiem”, która zgromadziła mieszkańców regionu oraz przedstawicieli służb mundurowych.