Gminy

Zamknij

Rewitalizacja zaplecza szpitala w Prudniku nabiera tempa

Redakcja Teraz Prudnik Redakcja Teraz Prudnik 09:53, 19.12.2025 Aktualizacja: 09:54, 19.12.2025
Skomentuj Rewitalizacja zaplecza szpitala w Prudniku nabiera tempa Umowę podpisali starosta prudnicki Radosław Roszkowski oraz wicestarost Janusz Siano, a w imieniu wykonawcy, firmy SELL-BUD INWEST - Tomasz Muchafot. Powiat Prudnicki

12 grudnia w Starostwie Powiatowym w Prudniku podpisana została umowa na realizację zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa budynku Prudnickiego Centrum Medycznego wraz z zagospodarowaniem terenu oraz rozbiórką istniejącej wiaty dla karetek”. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu rewitalizacji terenów i obiektów zaplecza Szpitala Powiatowego w Prudniku, w większości za pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej, staraniem Zarządu Powiatu i kluczowych pracowników starostwa, tj. sekretarz Agnieszki Zagórskiej i naczelnika Przemysława Kowalskiego, przy wsparciu Rady Powiatu.
Wartość umowy wynosi 4,6 mln. zł. Wykonawca zobowiązał się do realizacji inwestycji w ciagu 11 miesięcy od dnia podpisania umowy. Na całe zadanie Powiat pozyskał blisko 5 mln zł wsparcia z Europejskiego Funduszu Wsparcia Rozwoju Regionalnego. Do dotacji doliczyć należy około 1 mln zł ze środków własnych.
Projekt obejmuje rozbudowę i przebudowę dotychczas nieużytkowanego budynku magazynowo-gospodarczego wraz z wiatą dla karetek. Po zakończeniu inwestycji w obiekcie funkcjonować będą nowoczesne poradnie specjalistyczne i gabinety zabiegowe, sale: rehabilitacyjna, konferencyjna i prezentacyjna, pobytu dziennego, a także zaplecze socjalne, szatnie, rejestrację oraz pomieszczenia gospodarcze. Rozwiązania te znacząco zwiększą dostępność świadczeń medycznych oraz pozwolą rozszerzyć ofertę Prudnickiego Centrum Medycznego. Zakres prac obejmuje również modernizację instalacji elektrycznych, sanitarnych, wentylacyjnych oraz grzewczych (C.O.), a także dostosowanie wejść i ciągów komunikacyjnych do potrzeb osób ze szczególnymi wymaganiami, co przełoży się na poprawę dostępności architektonicznej całego kompleksu.
Równolegle prowadzona będzie kompleksowa rewitalizacja otoczenia budynku. Przewidziano m.in. wykonanie nowych dojść, placów i dróg wewnętrznych, zwiększenie powierzchni terenów biologicznie czynnych oraz nowe nasadzenia zieleni. Rozbudowana i uporządkowana zostanie również sieć ścieżek spacerowych o nawierzchni żwirowo-gliniastej, co nada kolejnej przestrzeni wokół szpitala bardziej przyjazny i estetyczny charakter. Zaplanowano także zakup niezbędnego wyposażenia, w tym łóżek szpitalnych i rehabilitacyjnych, mebli gabinetowych, recepcji, szafek, stołów i krzeseł konferencyjnych oraz specjalistycznego sprzętu medycznego.
Rewitalizacja zaplecza szpitala w Prudniku stanowi kolejny etap szeroko zakrojonych działań inwestycyjnych podejmowanych przez Samorząd Powiatu w ostatnich latach. Wcześniej zmodernizowano teren od strony ulicy Szpitalnej oraz niewielki park w sąsiedztwie ogrodów działkowych. Zrealizowano również termomodernizację Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Głogówku, a podobne prace prowadzone są obecnie na obiektach w Prudniku. Równolegle spółka PCM realizuje budowę nowego skrzydła szpitala przeznaczonego na Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.


[Artykuł sponsorowany/Monitor Powiatowy - Powiat Prudnicki]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%