Ranking inwestycji gmin i powiatów. Sprawdź, jakie środki na inwestycje wydawały lokalne samorządy w ostatnich latach i jak wygląda ich pozycja pod tym względem na tle kraju i regionu. O czym jeszcze można przeczytać w pierwszym w tym roku wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (26 stycznia):
- Próba oszustwa: „Dziewczynka wracała z zakupów…, jak udało mi się ustalić znajduje się ona przy ul. Cybisa 5, zauważyła, że dłuższą chwilę idzie za nią mężczyzna w kapturze… Zestresowana dziewczynka zatrzymała się i wtedy stała się tragedia.” UWAGA – tak zaczyna się próba oszustwa!
- Chorzy odsyłani z kwitkiem. Na utrudniony dostęp do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej narzekają pacjenci prudnickiej „Optimy Medycyna”.
- Pamięci trzech prudnickich lekarzy. Zasłużeni dla prudnickiej społeczności lekarze mają być upamiętnieni w nazwach drzew – pomników przyrody w przyszpitalnym parku.
- Inwestycje Gminy Głogówek w 2022 roku. Po Gminie Prudnik gazeta wymienia najważniejsze inwestycje realizowane przez Gminę Głogówek i jej zakład komunalny.
- Na okulistykę dziecięcą. Trzydziesty Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę 30 stycznia. Tradycyjnie lokalne sztaby i grupy wolontariuszy działać będą na ziemi prudnickiej.
- Obcięli dotację na sport. O 15 proc. mniej niż ostatnio otrzymają prudnickie kluby sportowe z budżetu gminy.
- Nowy samochód dla Straży Miejskiej. Już niedługo prudniccy strażnicy miejscy jeździć będą nowym pojazdem. Ile ma kosztować i jakie spełniać wymagania?
- Nowe wozy bojowe dla Racławic i Lubrzy. Dwie jednostki OSP w powiecie prudnickim wzbogacą się w tym roku o nowe nowy bojowe – Racławie Śląskie i Lubrza.
- Dwie wieże, mur obronny, zielony skwer i ścieżki spacerowe. Prawdopodobnie tak wieloelementowej i jednorazowej inwestycji dotyczącej zabytków jeszcze powiecie prudnickim nie było. W ramach projektu „Modernizacja infrastruktury turystycznej Gminy Biała poprzez remont miejskich obiektów zabytkowych” lokalny samorząd odnowi część murów obronnych, zaadaptuje na potrzeby turystyczne dwie wieże oraz utworzy specjalne ścieżki. To wszystko jeszcze w 2022 roku.
- Brzydka wizytówka miasta. Mieszkańcy, najemcy i użytkownicy lokali przy ul. Ratuszowej w Prudniku składają wniosek do burmistrza o założenie kamery miejskiego monitoringu.
- Głogówek: To już XXI wiek. Został zakończony pierwszy etap modernizacji oczyszczalni – jednej z największych inwestycji w gminie Głogówek. Ten rok i następny przewidziane są na realizację drugiego etapu i zakończenie całości.
- Głogówek: Sprzęt dla policji. Gmina Głogówek przekazała Komendzie Powiatowej Policji w Prudniku sprzęt do udzielania pierwszej pomocy oraz elementy odblaskowe.
- Biała: Butelki PET osobno. W gminie Biała zużyte butelki plastikowe typu PET otrzymały statut osobnej frakcji odpadów. Innymi słowy należy je wyrzucać osobno.
- Kawiarenka Kulturalna: Dzień dobry, co słychać? Różne kawiarenki firmowały już program, zależnie od okoliczności – kulturalna brzmi uniwersalnie. Termin: 1 lutego.
- Skarby Muzeum Ziemi Prudnickiej – ludzie. O pracownikach prudnickiego muzeum pisze Maria Leniar.
- Szansa w rolnictwie precyzyjnym. O zasadach rolnictwa precyzyjnego między innymi w rozmowie z dr. Inż. Jarosławem Grocholskim, wiceprezesem PPHiU „Arenda” w Charbielinie, pisze Marek Karp.
- Wędrowiec: Góry Opawskie w 1968 roku. W 1968 roku ukazał się przewodnik, w którym Fryderyk Kremser opisał przejście czerwonego szlaku z Prudnika do Głuchołaz.
- Wędrowiec: Noworoczne spotkanie i „dwa precelki” kolegi Wiesława. Nareszcie trochę normalności w tych jakże nienormalnych czasach – pisze Jadwiga Żak, relacjonując noworoczne spotkanie Klubu Dinozaurów PTTK.
- Wędrowiec: Fakty i mity o grzybach. Prawdziwki, kozaki czerwone i brązowe, różne maślaki gąski, rydze, kanie, podgrzybki – te słowa każdego lata i jesienią rozpalają Polaków. Niewiele rzeczy w naszym kraju wywołuje takie emocje, jak informacja, że „już są”! – pisze biolog Karol Koziarowski.
- Studniówka w „Medyku”. Jak było na studniówce „Medyka”? Wyśmienicie! Gazeta publikuje tradycyjną, balową fotografię.
- Muzyka: Natalia, jakiej jeszcze nie znaliście. Uczy, bawi, uczestniczy w rozwoju dzieci, a jej rymowanki łamią barierę miliona wyświetleń. Natalia Rygiel, bo o niej mowa, realizuje się w nowym projekcie.
- Literatura: Nábřeži nón/Nabrzeże non – twórca a translator; widziane światy. Pisarz i krytyk literacki Jerzy Stasiewicz pisze o książce Franika Všetički i Wojciecha Ossolińskiego „Nábřeži nón/Nabrzeże non”.
- Plebiscyt sportowy: Wskaż najpopularniejszych! Na „placu boju” pozostało już tylko 40 kandydatów – 10 w każdej kategorii.
- Sport (piłka nożna): Liczby nie kłamią. Po rozpoczęciu przygotowań piłkarzy Pogoni Prudnik do rundy rewanżowej przypominamy najważniejsze wydarzenia i ciekawostki tak udanej w wykonaniu naszego zespołu jesieni.
- Sport (futsal): Splendor dla Twardawy. Selekcjonerem reprezentacji Polski biorącej udział w 12. Mistrzostwach Europy w futsalu jest znany z LZS Twardawy Błażej Korczyński.
- Sport (koszykówka): Poobijani przez młodzież. Pogoń Prudnik odniosła piętnaste zwycięstwo w sezonie. Nie mogło być jednak inaczej, skoro rywalem byli licealiści. (Pogoń Prudnik – WKK II Wrocław)
- Sport (piłka nożna): Gra tutaj jest bardzo techniczna. Zespół Lukasa Klemenza zajmuje 8. miejsce na półmetku sezonu OTB Bank Ligi.
- Sport (futsal): Z dedykacją dla Ilony i maleńkiej Hani. W meczu 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu Rolnik B. Głogówek wygrał w Opolu z tamtejszą Unią 3:1, prowadząc już do przerwy 2:0.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<
Strażnicy miejscy będą jeździć nowym samochodem ….a czy to coś zmieni w straży miejskiej w Prudniku ?????
Tak zmieni sie , bedzie nowa fura, A EFEKTOW ZERO !!
jEDYNY KUBUS PILNUJE PRZEJSCIA DLA PIESZYCH KOLO SZKOLY NR 1 DO 8 ;00, ALE GDZIE TE EFEKTY SM O KTORE PROSIL CZYTELNIK??