Czynsz niższy nawet o połowę? W Prudnickim Ośrodku Kultury podpisano akt notarialny powołujący spółkę SIM Opolskie Południe z siedzibą w Prudniku. To pierwszy tego typu projekt w województwie i czternasty w Polsce. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 8 września). Oto zapowiedzi:
- Marcin Ociepa otworzył swoje biuro poselskie w Prudniku. Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa ma swoje biuro w Prudniku. Jakie to będzie miało znaczenie dla miasta, powiatu i ich mieszkańców, czas pokaże.
- Gospodarka: Pionier buduje się na Przemysłowej. Prudnicka Spółdzielnia „Pionier” buduje nowy zakład przy ul. Przemysłowej.
- WTZ już funkcjonuje. Kilkakrotnie pisaliśmy o przygotowywanych w Prudniku Warsztatach Terapii Zajęciowej. Ich organizacja to duże i długo oczekiwane przedsięwzięcie.
- Prudnickie miejsca wstydu i strachu. Na patologiczne zjawiska w Prudniku zwraca uwagę radna Zofia Zeprzałka-Krzemień. Domaga się zdecydowanych, a nade wszystko zintensyfikowanych działań służb mundurowych.
- Wywiad z Julią Apanowicz: Czułam, że to moja droga. Julia Apanowicz – utalentowana łuczniczka Obuwnika Prudnik i reprezentantka Polski ma sprecyzowane plany na najbliższą przyszłość. W rozmowie z „Tygodnikiem Prudnickim” opowiada o tym, kim chce zostać, a także odsłania kulisty życia prywatnego.
- Barbara Bieganowska-Zając ponownie mistrzynią paraolimpijską. Lekkoatletka LUKS MGOKSiR Korfantów wygrała w Tokio bieg na dystansie 1500 m. Wcześniej stawała na najwyższym stopniu podium na Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney, Londynie i Rio de Janeiro. Z Brazylii przywiozła także brąz.
- Zaproszenie: Wokół beatyfikacji prymasa w Prudniku. Przez dwa weekendy w Prudniku odbywać się będą wydarzenia związane z beatyfikacją Stefana Wyszyńskiego.
- Bracia Sanny na torze Ninja Warrior Polska. Już po zamknięciu numeru gazety w Telewizji Polsat wyemitowany został kolejny odcinek show Nina Warrior Polska. A w nim niezwykle odważni uczestnicy – bracia Stanfred i Marc-Oscar Sanny (były i obecny koszykarz Pogoni Prudnik).
- Bigos hultajski z Łąki Prudnickiej. Zgłoszony do konkursu na podstawie przepisu z XIX wieku – zgodnie z regulaminem – można było tylko obejrzeć na filmiku. Ale i tak to wystarczyło, by mieszkanki Łąki cieszyły się z wyróżnienia.
- Powiat: Pieniądze za medale. Czternaścioro sportowców (w tym jedna trenerka) otrzymało stypendia Powiatu Prudnickiego.
- Korfantów: Festyn Rodzinny z okazji święta miasta. W sobotę 21 sierpnia na stadionie miejskim w Korfantowie odbył się Festyn Rodzinny.
- Głogówek: Dywaniki asfaltowe na drogach sołectwa. W kilku miejscach na terenie gminy położono nowe dywaniki asfaltowe.
- Walce: Młodzież zorganizowała bal. Młodzieżowa Rada Gminy w Walcach była organizatorem Balu Samorządowca w Brożcu i zbiera środki na budowę skweru.
- Korfantów: Po-ranne ptaki. Bohaterką spotkania poetyckiego w Korfantowie była Anna Tlałka.
- Biała: Łączy nas sport. 24 sierpnia odbył się czwarty trening sportowy w ramach projektu „Łączy nas sport”.
- Jarnołtówek: Warto być cierpliwym. Po czterech latach nieobecności kapliczka słupowa w Jarnołtówku znów cieszy oczy mieszkańców i turystów.
- Strzeleczki: Pistolet, strzelba i karabin. Brzmi groźnie, ale to tylko zawody strzeleckie, a przy okazji integracyjne spotkanie i dobra zabawa.
- Brożec: Wyróżniony Broisci Chorus. Brodecki chór został wyróżniony podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej w Częstochowie.
- Kultura: Porywająca Turandot w Austrii. Ewa Płonka, sopranistka rodem z Prudnika, jest coraz lepiej rozpoznawalna na najlepszych scenach Europy. Do swoich sukcesów może dopisać potrójny debiut: pierwsze występy w Austrii, debiut na największej naturalnej scenie Europy, w imponującym, dawnym kamieniołomie w St. Margarethen oraz debiut… w roli tytułowej w operze Turandot.
- Kultura: Moralność pilnie potrzebna. Ale nie taka, jak w wersji zaprezentowanej przez Gabrielę Zapolską w „Moralności pani Dulskiej”. 4 września ta książka została lekturą narodową. Także w Prudniku.
- Poezja: Pierwsza taka noc w Nysie. 20 sierpnia Nyski Dom Kultury zaprosił na święto poezji autorów z całej Polski. Założeniem wydarzenia była promocja i popularyzacja literatury, szczególnie poezji, a także polski twórców. W spotkaniu wzięli udział m.in.: Daniela Długosz-Penca, Zofia Kulig, Wojciech Ossoliński, Jan Szczurek i Edmund Borzemski.
- Archiwum Odkrywcy: Kapral Wojtek. Historii i patriotyzmu nie zawsze trzeba uczyć w sposób martyrologiczno-pomnikowy. Zwłaszcza najmłodszych – pisze Małgorzata Ojrzyńska i zachęca kolektury swojego artykułu o niedźwiedziu – żołnierzu.
- Sport (piłka nożna): Walczyli do końca. Kibice jeszcze dobrze nie rozsiedli się na stadionie w Piętrówce, gdy miejscowy gracze prowadzili 2:0 z drużyną Fortuny. (LZS Piętrówka – Fortuna Głogówek)
- Sport (piłka nożna): Kolejne zwycięstwo. Oba zespoły stworzyły ciekawe widowisko, które trzymało w napięciu i niepewności kibiców gospodarzy i gości do ostatniego gwizdka sędziego. Kolejne powody do radości mieli prudniczanie, którzy są coraz bliżej fotelu lidera. (Sokół Niemodlin – Pogoń Prudnik).
- Sport (piłka nożna kobiet): Na wstecznym biegu. Kolejny mecz z rzędu przegrały Rolniczki w 1. lidze. Spotkanie z rezerwami UKS SMS Łódź odbyło się w Reńskiej Wsi z powodu awarii nawodnienia na stadionie miejskim w Głogówku. (Rolnik B. Głogówek – UKS SMS II Łódź)
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<
Ja i wiekszość mieszkańców Prudnika także domagamy się działania służb mundurowych aby eliminować szerzącą się patologię w naszym mieście. Dość stania strażników miejskich pod kebabem i w innych ustronnych miejscach. Jaki nadzór sprawuje nad swoimi ludźmi komendant straży miejskiej ? Może trzeba znaleźć innego bo ten obecny już przecież kiedyś był za burmistrza Kowalczyka i się nie sprawdził. Może burmistrz powinien usłyszeć głos mieszkańców i pochylić sie nad tym problemem
Prudnik… tu się dzieje!
Co wy za bzdury piszecie, obok przejscia dla pieszych w godzinach rannych stoi straznik miejski wzmocniony policjantem z drogowki, wszyscy kierowcy na ten widok grzecznie staja, I przepuszczaja pieszych, a w tym czasie pod dworcem PKP, mlodziez kreci ” mlynki” swoimi brykami ze zlomowisk w Niemczech, juz drugi raz odbyly sie takie zawody pojazdow na kosce przed budynkiem, czy sluzby nad tym panuja!?
Potwierdzam często stoją pod kebabem i na parkingach gapiąc sie w telefon. Nie ma nadzoru to i porzadku nie ma
Wtz- fajna sprawa, moze bedzie lepiej jak w srodowiskowym domu na ulicy parkowej., z ktorego wszyscy uciekaja jak niepelnosprawni i pracownicy. Tam sie dzieje, ze hoho.
Masz racje swieta prawda.
Polish Virtual Republic!!