Starosta domaga się obowiązkowych szczepień. Podczas konferencji prasowej poświęconej efektom akcji szczepień przeciw COVID-19 w powiecie prudnickim padł mocny przekaz ze strony starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego oraz prezesa przychodni „Optima” Adam Szlęzaka. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 4 sierpnia). Oto zapowiedzi:
- Wzywają rząd i prezes Sądu Najwyższego. Blisko 4 tys. sędziów i prokuratorów podpisało się pod apelem o wykonanie orzeczeń TSUE. Podpisy wciąż są zbierane. Na liście znajdują się też nazwiska sędziów Sądu Rejonowego w Prudniku.
- Szczepienia wśród wiernych. Jak wypadł Prudnik? Blisko 150 osób przyjęło 1 sierpnia szczepionkę przeciw COVID-19 na terenie prudnickiej Parafii Miłosierdzia Bożego w ramach akcji „Zaszczep się po niedzielnej Mszy św.”.
- Wystąpili o grubą forsę. Na prawie 200 mln opiewają projekty trzech gmin powiatu prudnickiego złożone do rządowego funduszu w ramach Polskiego Ładu.
- Starosta: Bezpieczeństwo dzieci to priorytet. Powiat Prudnicki pozyskał środki na przebudowę dwóch przejść dla pieszych na ul. Dąbrowskiego, w sąsiedztwie szkoły.
- Burmistrz rozgniewał rolników. Napięta atmosfera panuje wśród mieszkańców gminy Głogówek. Punktem zapalnym okazała się decyzja burmistrza Piotra Bujaka o wystawieniu na sprzedaż obiektu Punktu Skupu Zwierząt w Biedrzychowicach.
- Czują się bezkarni. Zuchwały złodziej zdjął z półki butelkę i jak gdyby nigdy nic wyszedł ze sklepu przy ul. Kościuszki w Prudniku.
- Będzie polski przekład historii Białej Chrząszcza i film o tym mieście. Gminne Centrum Kultury w Białej otrzymało dofinansowanie na realizację projektu, którego efektem będzie film dokumentalny o mieście oraz polskie wydanie historii Johannesa Chrząszcza.
- Łąka kwietnia już niefotogeniczna. U ubiegłym roku można było się cieszyć z niecodziennych, zmieniających się kolorystycznie walorów łąki kwietnej przy alejce – ul. Łokietka w Prudniku. Już w tym roku łąka utraciła swoje walory wizualne.
- Wielki konwój strażacki. Strażacy organizują niecodzienną imprezę z myślą o wsparciu chorej dziewczynki.
- Właścicielka „Awangardy Catering”: Cały ten przetarg szyty był grubymi nićmi. Firma „Olimp”, zajmująca się działalnością restauracyjno-hotelową, wygrała nowy przetarg na całodobowe żywienie pacjentów Prudnickiego Centrum Medycznego oraz Zakładu Opieki Leczniczej w Głogówku.
- Pamięci sławnego kolarza. Uczestnicy piątkowej (30 lipca) gry terenowej „Stanisław Szozda. Narodziny legendy” mieli okazję zobaczyć fragment pomnika – figury przedstawiającej sławnego, prudnickiego sportowca.
- Talent się rozwija. Alicja Kojder – urodzona już w Wielkiej Brytanii, wnuczka mieszkającej w Prudniku rodziny Tadeusza i Haliny Miksików, odnosi kolejne sukcesy.
- Beatyfikacja 2021: Błogosławiony Marek a Aniano – franciszkanin, kapucyn. Ojciec Antoni Kazimierz Dudek OFM prezentuje drugą część cyklu artykułów zapowiadających beatyfikację prymasa Stefana Wyszyńskiego.
- Krzyżkowice: Sprzedaż zamiast remontu. Pilnego remontu domagają się mieszkańcy budynku nr 49 w Krzyżkowicach. – Ciągle tylko obiecują. Jak nie w tym roku, to w kolejnym, i jeszcze w następnym, teraz tłumaczą się z kolei pandemią. I tak w kółko. Jakoś w Jasionie, Trzebinie i innych wioskach mają pieniądze na remonty – słyszymy. Co na to Gmina Lubrza, o tym w gazecie.
- Rozkochów: Recital na roboczo. W rozkochowskim pałacu zorganizowało na poły oficjalną próbę o nazwie „Recital na roboczo”. Wystąpili Oskar Koziołek-Goetz (bas-baryton) i Paulina Garlińska (gitara).
- Archiwum Odkrywcy: Pałac Rozkochów odkrywa swoje tajemnice. W ostatnich tygodniach barokowy pałac wzbogacił się o przedmioty, które niegdyś stanowiły część jego wyposażenia lub znajdowały się na terenie wsi. Każdy z tych artefaktów ma swoją ciekawą historię.
- Plener literacki: Jak co roku w Stasiewiczówce. 24 lipca u Jerzego Stasiewicza, wybitnego poety, prozaika i dramaturga z Nysy – obyło się już po dwudziesty spotkanie poetów ziemi prudnickiej, bialskiej, korfantowskiej, nyskiej oraz opolskiej.
- Muzyka: Chillout w deszczową pogodę. Nastrojowo, klimatycznie i częściowo w brzmieniu doskonale znanych melodii, choć w zupełnie nowej aranżacji – tak w dużym skrócie można podsumować koncert grupy Kagyuma w lubrzańskiej Muzycznej Stodole.
- SP nr 3 Prudniku: Paszport czytelniczy za bilet. Grażyna Kunka podsumowuje akcję „Paszport czytelniczy na wakacje”.
- Sukcesy uczniów z Szybowic. Koniec roku szkolnego dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Szybowicach obfitował w liczne sukcesy konkursowe na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim.
- Sport (piłka nożna): Zagrał przeciwko „Żółtej Łodzi Podwodnej”. W towarzyskim meczu piłkarskim Honwed Budapeszt zremisował bezbramkowo z Villarrealem. W budapeszteńskiej drużynie gra były zawodnik Sparty Prudnik i Fortuny Głogówek Lukas Klemens.
- Sport (piłka nożna): Lubrzanie zostają w klasie A. Drużyna z Lubrzy ligowy byt zawdzięcza problemom finansowym zdegradowanego z „okręgówki” Naprzodu Niezdrowice.
- Sport (piłka nożna): Trzej przyjaciele z boiska. Jak śpiewał w latach 50. Andrzej Bogucki. W naszej lokalnej piłce podobnie można by zaśpiewać o młodych wychowankach bialskiej Polonii.
- Sport (piłka nożna): Terminarze. Tygodnik Prudnicki publikuje terminarze 1. ligi kobiet (Rolnik B. Głogówek) oraz 4. ligi opolskiej.
- Sport (piłka nożna kobiet): przymusowa pauza. Dłuższa przerwa od treningów czeka Agnieszkę Woźniak. Bramkarka Rolnika B. Głogówek przeszła operację kolana.
- Sport (kolarstwo): O puchar marszałka. Dzieci i młodzież rywalizowali podczas Zawodów Kolarskich o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego w Białej. Gazeta publikuje wyniki młodych sportowców z ziemi prudnickiej.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<