Gdzie będzie masowy punkt szczepień? Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu ruszy masowy punkt szczepień w powiecie prudnickim. Początkowo miał się mieścić przy szpitalu, ale ostatecznie jego lokalizacja będzie inna. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 21 kwietnia)? Oto zapowiedzi:
- Nie płacili, bo nie było druków wpłat. Część mieszkańców zabudowy jednorodzinnej w Prudniku wstrzymała się płatnością za pierwszy kwartał tego roku, ponieważ magistrat nie rozesłał druków wpłat.
- Diversa rozbudowuje się i zwiększa zatrudnienie. Kojarzona z produkcją akwariów Diversa należy do najprężniejszych firm na prudnickim rynku. Wkrótce czeka ją rozbudowa i zwiększenie zatrudnienia z obecnych ponad 80. do nawet 120. osób. Szacunkowa wartość inwestycji to ok. 5 mln złotych.
- Tak dla powstańców, nie dla jednostronności. Część radnych gminy Głogówek nie zgodziła się, by na pomniku na Pl. Wolności umieścić tablicę poświęconą polskim patriotom w kontekście rocznicy Powstań Śląskich. Poszło o jednostronność przekazu, choć według burmistrza idea treści tablicy jest inna.
- W „parku” doszli do dachu, w Hennigesie trwa etap rozbiórkowy. Spółka Adamietz, główny wykonawca, realizuje prace dwóch inwestycji w powiecie prudnickim – przebudowy części hal byłego „Froteksu” dla firmy Henniges oraz budowy parku handlowego w Lubrzy.
- Nowa baza dla drogowców. Opolska GDDKiA potwierdziła, że przy obwodnicy wschodniej Prudnika powstanie nowa baza obwodu utrzymania dróg.
- Przykry los potrąconych zwierząt. W dobrej wierze kierowca samochodu, którym zderzył się z sarną, poinformował o zdarzeniu policję, licząc że ciało zwierzęcia zostanie zabrane. Stało się tak, ale dopiero za przyczyną „Tygodnika Prudnickiego” i dzięki dobrej woli Starostwa Powiatowego w Prudniku.
- Zmieni się korfantowski rynek. W ramach środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Gmina Korfantów otrzymała 2,5 mln zł na modernizację rynku.
- To musiała być ostra jazda. Nasz czytelnik w polu obok ul. Wiejskiej w Prudniku znalazł otwarty i mocno uszkodzony samochód osobowy. Sprawę zgłosił policji…
- W starostwie walczą z przebiegłym wrogiem. Obecnie trwa dezynfekcja wszystkim pomieszczeń –mówił w sobotę „TP” starosta Radosław Roszkowski. – Po otrzymaniu wyników testów dodatkowo przeprowadzonych w szpitalu podejmiemy kolejne decyzje.
- Imieniem powstańców śląskich. Rada Miejska w Głogówku przegłosowała uchwałę o nadaniu nazwy głównemu skrzyżowaniu w Racławicach Śląskich.
- Prudnik, czy Brudnik? Maria Leniar wędruje śladami prudnickich brudasów i podejrzewa, dlaczego zima tak długo nie chce nas opuścić.
- Opieka społeczna: Najważniejsze jest dobro dziecka. W ubiegłym roku w powiecie prudnickim powstało 8 rodzin zastępczych. Rozwiązano 10. Według stanu na 31 grudnia wszystkich takich rodzin funkcjonowało 82, tj. o 25 mniej niż w roku 2016, rekordowym pod tym względem w ciągu ostatniej niespełna dekady.
- Głogówek: Plac zabaw na Spółdzielczej. Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie placu zabaw w centrum Głogówka.
- Miododajnia w Lubrzy. Rekreacja, edukacja, integracja – takie zadania ma spełniać planowany w Lubrzy – pierwszy, ale nie ostatni w gminie – skwer miododajny. Projekt jest opracowany, inicjatywa bogata w pomysły, tylko… brak wykonawców.
- Twardawa: Przekręcił licznik o 36 tysięcy kilometrów. Do tyłu. W Twardawie podczas rutynowej kontroli inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili pojazd, któremu w ciągu kilku dni ubyło w przebiegu 36 tys. km.
- Gmina Walce: Szkoła w Straduni. Budynek Szkoły Podstawowej w Straduni czeka termomodernizacja.
- Walce: Wy do Was – Wy do nas. Gmina Walce we współpracy z czeskimi partnerami rozpoczęła realizację projektu w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad.
- Dytmarów: Pandemia trwa, życie się toczy. Pod znakiem wirusa mija już ponad rok, a w Dytmarowie dużo się dzieje.
- Rocznica: Bialska Orkiestra Dęta – przygoda, która trwa od 30 lat. Kontynuujemy muzyczną podróż przez historię Bialskiej Orkiestry Dętej, która w tym roku obchodzi 30. rocznicę założenia.
- Archiwum Odkrywcy: Prudnicki obraz św. Józefa – autorzy, dzieje… (część 2). Ojciec Antoni Kazimierz Dudek opisuje dzieje obrazu św. Józefa z prudnickiego lasu.
- Archiwum Odkrywcy: Erbaut 1895-6. We wrześniu 2003 r. przy rzece na ul. Łuczniczej w Prudniku znaleziono dużych rozmiarów blok z napisem „Erbaut 1895-6”. Kto wie, gdzie znajdował się pierwotnie?
- Poezja: „Hieroglify drogi” – Edmunda Borzemskiego. O „Hieroglifach drogi” Edmunda Borzemskiego pisze Jerzy Stasiewicz.
- Sport (piłka nożna kobiet): Dobra gra po przerwie to za mało, by zdobyć punkty. Nie tak miało wyglądać sobotnie spotkanie na „szczycie”. Spotkanie dwóch ostatnich zespołów ligowej tabeli ekstraligi kobiet szczególnie po przerwie było widowiskowym pojedynkiem. (Rolnik B. Głogówek – ROW Rybnik)
- Sport (piłka nożna): Podzielona Karolinka. Mecz w Gogolinie z czołową drużyną 4. ligi miał podteksty natury trenerskiej. Coach teamu z Głogówka Maciej Lisicki oraz Adrian Zajączkowski z MKS, kiedyś razem występowali w jednej drużynie. (MKS Gogolin – Fortuna Głogówek)
- Sport (nordic walking): Trzecie takie zawody i po raz trzeci w Prudniku. 3 kwietnia ruszyły zapisy na III międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ółmaratonie Górskim Nordic Walking o Puchar Burmistrza Prudnika, które odbędą się 26 czerwca.
- Sport (piłka nożna): Bolesna porażka w Głubczycach. Pogoń Prudnik doznała wysokiej i bolesnej porażki z Polonią Głubczyce.
- Sport (historia): 75 lat prudnickiej Pogoni. Pogoń Prudnik i szczęśliwy dla niej sezon 2017/2018. Historię klubu opisuje Mieczysław Matczak.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<
Dzięki za tekst o Diversie!!! Dobrze poczytać, że mamy takie firmy w Prudniku.
Dokładnie. Niektórzy już stawiali na niej krzyżyk, a tu proszę, nie dość, że trwa, to jeszcze zwiększa zatrudnienie i powiększa bazę produkcyjną.