Wożą nas wysłużone ambulanse. Karetki pogotowia z uwagi na wiek i przebieg pojazdu są znacznie wyeksploatowane i z tego powodu awaryjne, generują coraz większe koszty napraw – przyznaje prezes Prudnickiego Centrum Medycznego Wiesława Gajewska. Zobacz, o czym będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 27 marca)? Oto zapowiedzi:
- Polityka: Roszkowski z teką wiceministra? Sensacyjne wieści napłynęły z Warszawy. Jak dowiedziała się nasza gazeta, starosta prudnicki otrzymał propozycję objęcia stanowiska wiceministra inwestycji i rozwoju.
- Polityka: „Studniówka” burmistrza Zawiślaka. Nowe władze Prudnika podsumowały 100 dni swojej działalności.
- Ukochali dzieci spragnione miłości. W marcu wojewoda opolski Adrian Czubak uroczyście wręczył prezydencki Srebrny Krzyż Zasługi Barbarze i Janowi Zapałom z Prudnika.
- Nieumyślnie spowodował śmierć, dostał rok w zawieszeniu. Karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata wymierzył prudnicki Sąd Rejonowy oskarżonemu o spowodowanie tragicznego w skutkach wypadku na trasie Biała – Krobusz.
- Polityka: Prudnickie Katarzyny chcą do europarlamentu. Katarzyna Czochara i Katarzyna Licznar ubiegać się będą o mandaty europosłów. Swój „krzyżyk” poparcia będziemy mogli skreślić 26 maja.
- Ludzkie szczątki poza grobem. Prudnickie organy ścigania ustalają, czy na miejscowym cmentarzu doszło do zbezczeszczenia zwłok.
- Polityka: Infrastruktura, a nie ideologia. W ubiegłym tygodniu w Prudniku odbyły się spotkania polityków kandydujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
- Wywiad: Spełniam się w tym, co robię. Nadal uważam, że najlepiej byłoby, aby niektóre szkoły wchodzące w skład CKZiU pozostały na Podgórnej – mówi w wywiadzie dla „Tygodnika Prudnickiego” Mirosław Czupkiewicz.
- Opinie: Prudnickie galerie sztuki. W Prudniku przez wiele lat możliwość kontaktu ze sztuką współczesną oferowały tylko trzy miejsca: Prudnicki Ośrodek Kultury w małej salce ze stolikami przy ul. A. Mickiewicza, Muzeum Ziemi Prudnickiej w Sali na I piętrze przy ul. B. Chrobrego oraz najpiękniejsza Galeria ARS prowadzona przez Państwa Barbarę i Marka Paprockich przy ul. Kościelnej – pisze Urszula Rzepiela.
- e-dowód. Zobacz jak to działa!
- Złote Gody w Prudniku. Zobacz fotografię z uroczystości nadania medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie” mieszkańcom gminy Prudnik.
- XXII Mistrzostwa Polski Cheerleaders PSCH 2019: Złoto, srebro i wiele wyrzeczeń. Adamant Dance Studio z Białej, pod kierunkiem Aleksandry Pindery po raz kolejny uczestniczyło w ogólnopolskich zawodach tanecznych. Po raz kolejny z sukcesami.
- Walce: Rhythm & Style. W Walcach zorganizowany został Ogólnopolski Konkurs taneczny „Rhythm&Style”.
- Głogówek: Warto zrozumieć. W katastrofalnym stanie znajduje się nawierzchnia droi Głogówek-Zużela – Nowe Kotkowice Chudoba. Jej naprawy w imieniu mieszkańców domaga się radny Drogomir Rudy.
- Koncert we Wrocławiu: „Biała róża” z Tomaszem Żymłą. Już w kwietniu we Wrocławiu będzie okazja do posłuchania uzdolnionego muzyka pochodzącego z Prudnika – Tomasza Żymły.
- Sztuka: Zaćmienie w pogodnym nastroju. W Muzeum Ziemi Prudnickiej otwarta została wystawa prac Magdaleny Łazar-Massier Pt. „Zaćmienie”. Wernisaż odbył się w piątek 15 marca.
- Wędrowiec / felieton: Prudnik, czyli co? Reklama dźwignią handlu i ani słowa w tym przesady. Mamy więc miasta cudów (Bardo), miasta spotkań (Wrocław), czy tajemnic (Wałbrzych) – różne przydomki dodawane są do nazw miejscowości aby podkreślić ich wyjątkowość. Prudnik sprzed kilkudziesięciu lat można było, na przykład, nazwać miastem ręczników. A dzisiaj, czym się możemy pochwalić? – pyta w swoim felietonie Witold Rygorowicz.
- Wędruj z nami opolskimi szlakami. W ramach realizacji zadania „Wędruj z nami opolskimi szlakami” dofinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego zostaną zorganizowane 4 imprezy turystyczne. Zobacz, jakie.
- Wędrowiec: Ekstremalna Droga Krzyżowa. Stowarzyszenie Wiosna, znane z organizacji Szlachetnej Paczki, realizuje również inną inicjatywę, która co roku przyciąga tysiące wiernych – Ekstremalną Drogę Krzyżową. W tym roku nocni pielgrzymi przejdą pod naszymi oknami 12 kwietnia.
- Wędrowiec: Wiosenne wyprawy. 23 propozycje najciekawszych wydarzeń na polsko-czeskim pograniczu w kwietniu.
- Sport (koszykówka): Pogoń pewna utrzymania w I lidze. Trzynasta domowa wygrana w sezonie zapewniła prudniczanom ligowy byt na zapleczu ekstraklasy. Wiktoria ze słabo spisującym się w obcych halach Księżakiem Łowicz nie przyszła jednak łatwo.
- Sport (nordic walking): Rewelacyjne trasy, wzorowa organizacja. Tak o I Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking w Prudniku mówi Marcin Rosak, jeden z liderów zawodów.
- Sport (piłka nożna): Tylko 1:0. Zespół Skalnika Gracze pokazał się z bardzo dobrej strony, ale z trudem pokonał ambitnie i z dużym zaangażowaniem walczącą do ostatniego gwizdka sędziego Pogoń Prudnik. Nasz zespół występował w kadrowym osłabieniu i z czołowym zespołem IV ligi przegrał tylko 1:0.
- Sport (łucznictwo): Bez medalu u sąsiadów. W Głuchołazach rozegrano Halowe Mistrzostwa Młodzików. Na starcie nie zabrakło reprezentantów prudnickiego Obuwnika. Najlepiej z naszych (6 miejsce) spisał się Kacper Baurowicz. Przeczytaj, jak wypadli pozostali.
- Sport: Z kart historii prudnickiego boksu (3). Zapraszamy do lektury trzeciej części cyklu Janusza Stefanki na temat dziejów powojennego boksu na ziemi prudnickiej.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<