Alicja Isalska przewodniczącą rady. Za nami pierwsze sesje rad samorządów (Biała, Prudnik, powiat), podczas których wybierano przewodniczących i wiceprzewodniczących. Zobacz, jak się podzielono kluczowymi funkcjami. Zobacz, o czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 21 listopada)? Oto zapowiedzi:
- Wywiad: Prudniczanin „drukuje” supersamochód. Pochodzący z Prudnika Dawid Zapała w przydomowym warsztacie buduje auto marzeń. To pierwszy „wydrukowany” polski supersamochód z napędem elektrycznym.
- W powiecie niemal po staremu. Radosław Roszkowski został starostą prudnickim na kolejną, tym razem pięcioletnią kadencję. W gazecie publikujemy krótki wywiad z politykiem.
- Nie było podwyżek, były nagrody. Dotarła do nas informacja, że na koniec kadencji samorządu pracownicy Urzędu Miejskiego w Prudniku otrzymali specjalne gratyfikacje. Sprawdziliśmy to.
- Wracają tymczasowe kontrole graniczne. Od 22 listopada do 16 grudnia przywrócona będzie tymczasowa kontrola na wewnątrzunijnych granicach Polski z Niemcami, Słowacją, Litwą i Rep. Czeską.
- Oni również potrzebują pomocy. W jednej chwili straciłem cały dorobek – rozkłada bezradnie ręce Czesław Stącel, poszkodowany w listopadowym pożarze kamienicy przy ul. Szkolnej w Prudniku. – Wiem, że ucierpiało więcej osób, w tym dzieci, i też dołożę cegiełkę do pomocy, ale ja z synek również znaleźliśmy się w dramatycznej sytuacji i potrzebujemy wsparcia.
- Biała: Sabina Gorek przewodniczącą rady. Sabina Gorek startująca w wyborach z komitetu wyborczego Edwarda Plicki została przewodniczącą Rady Miejskiej w Białej.
- Szlachetna Paczka otworzyła bazę potrzebujących rodzin. W sobotę 17 listopada otwarta została baza danych na temat potrzebujących rodzin zakwalifikowanych do akcji „Szlachetnej Paczki”. Na prudnickim Rynku wolontariusze promowali akcję wspólnie z burmistrzem – elektem Grzegorzem Zawiślakiem.
- Ważny jubileusz: 10 lat współpracy POK i MIKS. To była bardzo radosna i zarazem pełna wielu wzruszających wspomnień uroczystość. Złożyły się na nią nie tylko oficjalne wystąpienia, ale i bardzo osobiste relacje.
- Więcej pociągów do Kłodzka. W niedzielę 9 grudnia w życie wejdzie nowy rozkład jazdy pociągów. Dowiedz się, jakie zmiany dla mieszkańców ziemi prudnickiej szykują kolejarze.
- Wykonawca wyłoniony! Rusza modernizacja drogi z Prudnika do Białej.W czwartek 15 listopada nastąpiło oficjalne wyłonienie wykonawcy modernizacji drogi wojewódzkiej nr 414 między Rondem im. Stanisława Szozdy w Lubrzy a obwodnicą Białej.
- Rozpoczęła się odbudowa studni Świętego Źródła. Rozpoczęły się prace przy odbudowie oprawy studni Świętego Źródła przy ul. Poniatowskiego w Prudniku.
- Z ziemniakami ponownie przed sąd. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił zaskarżony przez powiat prudnicki wyrok w sprawie tzw. Afery żywnościowej w Domu Pomocy Społecznej w Prudniku.
- Świąteczny festyn w Prudniku. Narodowe Święto Niepodległości na w tym roku w Polsce wyjątkowo podniosły i bogaty w wydarzenia charakter. W świętowaniu uczestniczą niemal wszystkie miejscowości. Dlatego też wracamy do wydarzeń związanych z okrągłą rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem z perspektywy festynu na prudnickim rynku.
- Głogówek: Razem bezpieczniej. Efektem wygranego projektu pod takim tytułem, był jesienny festyn w Głogówku.
- Bociany nad Afryką a gimnazjaliści z Białej podsumowują sezon. Miniony sezon pobytu bocianów w gminie Biała był – niestety – jednym z uboższych, jeżeli liczyć ptaki w gniazdach oraz ilość odchowanych młodych.
- Operatorzy mają nas w nosie? Wydawać by się mogło, że operatorzy komórkowej walczą o nas, klientów, niczym wygłodniałe lwy na sawannie. Faktycznie okazuje się, że lokalnie jesteśmy dla nich „towarem” drugiej kategorii. Dowiedz się, dlaczego.
- Prudnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak atrakcje czekają nas podczas tegorocznego Prudnickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego?
- Niepodległość na Śląsku. Z okazji jubileuszu 100 lat odzyskania niepodległości Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprosiło na cykl listopadowych wykładów, który zakończył się w ostatni wtorek. Na łamach gazety wracamy do spotkania z Alicją Nabzdyk-Kaczmarek.
- Młode pokolenie: Jeździli na rowerach i poznawali zasady bezpieczeństwa. W środę 17 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Prudniku odbył się III Wojewódzki Turniej Rowerowy dla uczniów klas gimnazjalnych Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
- Przedszkole nr 6 w Prudniku: Polska to nasza ojczyzna. Pod takim hasłem, w naszym przedszkolu, odbył a się uroczystość z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości.
- Sport (łucznictwo): Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. Oto historia opowiadająca część mojego życia. Tą część, która miała największy wpływ na zdefiniowanie mojej osoby. Spisywana tygodniami w wielkich emocjach. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach – pisze Kasper Helbin.
- Sport (piłka nożna): Sukcesy w hali i pod balonem. Młodzi prudniczanie zdominowali rywalizację podczas turnieju Banderola Cup w Głuchołazach.
- Sport (koszykówka): Genialny Pisarczyk. Pogoń Prudnik pierwszy raz w sezonie wygrała na wyjeżdzie. Wiktoria w Pruszkowie jest tym cenniejsza, iż odniesiona nad sąsiadem w tabeli. Bohaterem spotkania okazał się Wojciech Pisarczyk, zdobywca 36 punktów.
- Sport (piłka nożna): Pogoń przezimuje na samym końcu tabeli. Prudnicka Pogoń doznała kolejnej, wysokiej porażki. Przegrana jest tym bardziej bolesna, że na zimową przerwie poloniści odchodzą okupując ostatnie miejsce w tabeli IV ligii.
- Sport zamiast nałogów. Za nami 5 edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku pod hasłem „Jestem zdrowy u wolny od uzależnień”.