Dziś otwarta została baza danych na temat potrzebujących rodzin zakwalifikowanych do akcji „Szlachetnej Paczki”. Na prudnicki Rynku wolontariusze promowali inicjatywę.
Wśród uczestników nie zabrakło Grzegorza Zawiślaka, w przeszłości lidera akcji, a obecnie burmistrza – elekta.
– Oczywiście, że warto wspierać takie właśnie akcje, obojętnie, czy to będzie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Szlachetna Paczka, czy każda inna inicjatywa, która jednoczy ludzi przy robieniu czegoś dobrego, pomaganiu innym ludziom – mówi Zawiślak. – Takie akcje uczą nas empatii, wczucia się w rolę ludzi potrzebujących. Bardzo się cieszę, że w tym roku jest tak wiele dzieciaków, bo przez wiele lat mieliśmy problem z aktywizacją młodych ludzi. Chcę nadal być twarzą tej akcji i każdej innej, jeśli ktoś się o to do mnie zwróci.
W bazie danych na stronie szlachetnapaczka.pl jest obecnie 8 rodzin z Prudnika i okolic oraz 11 z rejonu Głogówka. Problem każdej rodziny jest opisany, łącznie z ich potrzebami.
– W tym roku najwięcej jest osób samotnych i schorowanych, bez opieki i nie potrafiących wyjść do ludzi i powiedzieć o swoich problemach – mówi liderka akcji z Prudnika Agnieszka Wilk. – Program 500+ podwyższył stopę życiową rodzin z dziećmi, w związku z czym spora ich część osiągnęła dochody, które dyskwalifikowały je do udziału w projekcie Szlachetnej Paczki.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Finał Szlachetnej Paczki w 2017 roku
Każdy z nas ma możliwość wsparcia wybranej przez siebie rodziny przygotowując dla niej paczkę. Można to zrobić samodzielnie, wspólnie ze znajomymi, czy poprzez firmę. Finał akcji, kiedy to wręczane będą paczki, odbędzie się w weekend 8 i 9 grudnia.