Piękna muzyka zachęcająca do refleksji wybrzmiała 3 maja późnym popołudniem w Pałacu Rozkochów. To był wyjątkowy koncert, bo zaistniał w dwóch miejscach – w ogrodzie i w jednej z pałacowych komnat.
Przyczyną tego lokalizacyjnego dualizmu była pogoda. Zapowiedzi meteorologów okazały się słuszne i po kilku utworach, artyści i publiczność musieli ewakuować się do sali koncertowej. Bynajmniej nie zepsuło to atmosfery wydarzenia, a wręcz je wzbogaciło, bo można było posłuchać muzyki w dwóch innych, przestrzennych kontekstach. Bohaterem koncertu był zespół Czarny / Mikulski z Kędzierzyna-Koźla, czyli Dariusz Czarny i Jarosław Mikulski. Ten pierwszy wystąpił przed rozkochowską publicznością w lipcu 2022 r., był to więc jego powrót w przestrzenie pałacu.
W repertuarze majowego koncertu znalazły się piosenki skomponowane do wierszy Krzysztofa Cezarego Buszmana i Adama Ziemianina oraz do tekstów Dariusza Czarnego. Jak łatwo zgadnąć wiele było w tym miłości i refleksji nad życiem.
– Prezentujemy gitarową muzykę wpisującą się w nurt Krainy Łagodności z akcentem na piękne teksty. Traktujemy koncerty jako spotkania bardziej wokół wartości zawartych w tekstach, niż popisy muzyczne – zapowiadał dla „TP” przed koncertem Dariusz Czarny, niemniej strona muzyczna występu okazała również bardzo udana.
Fot. Piotr Kulczyk, Andrzej Dereń