WYBORY 2020: Na Dudę, czy na Trzaskowskiego? Na razie schody prudnickiego ratusza wytrzymują tempo prezydenckiej kampanii wyborczej. Dzień po dniu spotykali się tu zwolennicy Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy. O prognozy przed drugą turą wyborów zapytaliśmy bardziej lub nieco mniej rozpoznawalnych mieszkańców ziemi prudnickiej. Kogo typują: Grzegorz Zawiślak, Piotr Bujak, Jarosław Wrzeszcz, czy Przemysław Haczkiewicz? Zapytaliśmy kilkadziesiąt osób!
O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 8 lipca)? Oto zapowiedzi:
- Strefa Ekonomiczna sfinansuje dokumentację nowej drogi. Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Jacek Bialik i burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak podpisali porozumienie na wykonanie dokumentacji drogi w północnej części strefy ekonomicznej.
- Zwolnienia grupowe w „Artechu”. 29 osób straci pracę w prudnickim zakładzie należącym do francuskiej spółki.
- Schody już dostępne. Mieszkańcy Prudnika mogą korzystać z odnowionych schodów łączących ul. Kołłątaja z Chrobrego. Konstrukcja wyposażona została w elementy wspierające osoby niewidome i niedowidzące.
- Gmina Lubrza: Będzie nowa droga. To – jak mówi wójt Mariusz Kozaczek – w tej chwili w gminie inwestycja wiodąca: budowa drogi z Trzebiny do Skrzypca.
- Rozbiórka Froteksu: Zostaną gołe ściany? Coś niedobrego dzieje się na terenie byłego „Froteksu”.
- Wybory 2020: Gmina Lubrza jest w stanie powalczyć o wyborczy wóz strażacki. Ministerstw Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o organizacji drugiej edycji akcji „Bitwa o wozy”, której celem jest zachęcenie mieszkańców najmniejszych gmin do udziału w wyborach. Gmina Lubrza ma spore szanse.
- Wybory 2020: ta część Prudnika poparła Trzaskowskiego. Na politycznej mapie wyborów prezydenckich gminy Prudnik Osiedle Zacisze zajął wyjątkowe miejsce. Tylko tutaj wygrał w pierwszej turze Rafał Trzaskowski. Tu też była najwyższa frekwencja.
- Gmina Lubrza: Jak się mają przedszkolaki? Dobrze się mają (choć w innych uwarunkowaniach), bo część od 1 czerwca korzysta z przedszkoli, a część z proponowanych zajęć domowych online.
- Gmina Strzeleczki: Rowerem po ścieżce aż do Zieliny. Rozpoczęły się prace przy kolejnym odcinku ścieżki rowerowej prowadzącej z Prudnika aż do Zieliny.
- Walce: Ruszyła budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. 18 czerwca w Walcach nastąpiło uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Walcach.
- Pisarzowice: Remiza jak nowa. Budynek ma już swój wiek, ale w ciągu kilku ostatnich lat, dzięki zaangażowaniu miejscowych strażaków, remiza zupełnie się odmieniła.
- Kultura: Letnie warsztaty artystyczne. W tym roku z uwagi na epidemię i wynikające z niej formalne obostrzenia, Prudnicki Ośrodek Kultury nie organizuje letnich półkolonii. Są za to zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży. Piszemy o nich w gazecie.
- Poezja: Nazwane do bólu, do końca. Cała strona gazetowa o książkowym debiucie poetyckim Jakuba Otte z Lubrzy.
- Literatura: Nowa Radostowa. Miesięcznik „Radostowa” założony został w 1936 i ukazywał się do 1939 roku. W 1997 roku został reaktywowany i ukazuje się do dziś. Przed kilku laty zagościli w nim prudniczanie i dzisiaj stanowią niemal trzon pisma.
- Sportowy wywiad: Komuś to wszystko przeszkadzało. Marcin Gad rozmawia ze starostą prudnickim Radosławem Roszkowskim. O sporcie oczywiście.
- Sport (piłka nożna): Celują w środek tabeli. O przygotowaniach do nowego sezonu piłkarskiego w IV lidze pisze Mieczysław Matczak.
- Sport: 75 lat prudnickiej Pogoni (cz. 15). W kolejnej części cyklu Mieczysław Matczak wspomina lata 70. i awans do ligi międzywojewódzkiej.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<