Inwestor parku handlowego w Lubrzy szuka głównego wykonawcy. Park ma powstać na 5-hektarowej działce. Znamy już finalistów tegorocznej edycji plebiscytu „Wieża Woka” na Człowieka, Firmę i Wydarzenie 2019 Roku na ziemi prudnickiej. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 11 marca)? Oto zapowiedzi:
- OSP Moszczanka: Sprostali wyzwaniu. W sobotę 7 marca na rynku w Prudniku miało miejsce oficjalne przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance.
- Tragiczny wypadek. Poniosła śmierć na miejscu. Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w zderzeniu dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej nr 414 między Białą a Krobuszem. Wszyscy uczestnicy wypadku to mieszkańcy gminy Prudnik.
- Miejsc w żłobkach jak na lekarstwo. Niezmiennie brakuje miejsc na oddziałach żłobkowych na terenie gminy Prudnik.
- Ma być bezpieczniej. Piecyki przejdą do lamusa? Władze prudnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej przymierzają się do likwidacji piecyków gazowych do podgrzewania wody w mieszkaniach.
- Jarnołtówek: Sołtys przekaże prowizję z podatku na lampy solarne. Sołtys Jarnołtówka Dawid Kowol zwraca się do mieszkańców o wsparcie akcji w postaci płacenia podatków gminnych z jego pośrednictwem.
- Góry Opawskie. Strażacy z Jarnołtówka wskazali miejsce pobytu zaginionego.
- Ekologia. Truli ludzi, dostali po kieszeni. Są pierwsze efekty zastosowania narzędzi w walce z prudnickimi trucicielami powietrza.
- Pod paragrafem: Wysoka cena bezmyślności. Mandat, punkty karne oraz konfiskata prawa jazdy na kwartał – oto konsekwencje, jakie poniósł mieszkaniec gminy Głogówek, kierujący ciągnikiem rolniczym.
- Personalia: Nowy dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Prudniku. Paczkowianka Ewa Pawlinów wygrała konkurs na stanowisko dyrektora OPS.
- Incydent: Szczur na dziale z wędlinami. Niecodzienny widok spotkał klientów jednego z prudnickich dyskontów.
- Targi Budowlane „Złota Rączka – Rodzina w Domu”. 14-15 marca w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędą się targi wraz z bezpłatnymi warsztatami i prelekcjami .
- Interwencja: Burmistrz Głogówka – od pilnowania ciszy nocnej jest policja. Mieszkańcy budynku przy ulicy Konopnickiej w Głogówku skarżą się na notoryczne balangi.
- Epidemia: Koronawirus zmienia nasze plany. Choć na ziemi prudnickiej nie odnotowano dotychczas wirusa w Wuhan, to już teraz mieszkańcy zaczynają odczuwać skutki jego rozprzestrzeniania się w Polsce, Europie i na świecie.
- Ostatnie pożegnanie: Smutna wiadomość. Zmarł Piotr Miczka, mieszkaniec Brożca, wieloletni samorządowiec, w latach 1994-2006 wójt gminy Walce, społecznik, historyk.
- Zabytki: Parafia Korfantów otrzymała pieniądze na remont dachu kościoła. Parafia pw. Trójcy Świętej w Korfantowie pozyskała 120 tys. zł z Ministerstwa Kultury w ramach Programu „Ochrona Zabytków” na pierwszy etap prac remontowo-konserwatorskich przy dachu kościoła.
- Strzeleczki: 1,6 mln złotych na termomodernizację. Urząd Gminy w Strzeleczkach pozyskał taką kwotę na termomodernizację budynków remizy strażackiej OSP i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Komornikach.
- Sołtysi mają głos: Tak zwane uczucia mieszane. O swojej pracy i sytuacji w sołectwach opowiadają sołtysi: Dzierżysławic w gminie Głogówek, Wilkowa w gminie Biała i Borek w gminie Korfantów.
- Dzień dobry, co słychać? Program szczególny? Tak bywa określany z powodu formy, gości, okazji, okoliczności. W Prudnickim Ośrodku Kultury odbył się kolejny program prowadzony przez Marka Karpa.
- Archiwum odkrywcy: Co się kryje a dachach? Od kiedy człowiek przystąpił do budowy schronienia, bez względu na to, czy była to skromna chata, czy duży dom, to ważne było w nim jego górne nakrycie. Dachy mają jednak nie tylko praktyczne przeznaczenie.
- Zieleń Miejska. Królowy Most, czyli droga dla czołgów. Co się dzieje z nawierzchniami dróg w byłych koszarach?
- Młode pokolenie: By dzieci pokochały czytanie. Kolejne akcje czytelnicze w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku.
- Szonów: Przedszkole na medal. Placówka w Szonowie zasłużyła na to wyróżnienie aktywną i różnorodną pracą z dziećmi.
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Prudniku: Poznaj niebezpieczeństwa – mądrze wskaż drogę! To nazwa projektu realizowanego przez szkołę.
- W przededniu epidemii: Pod opiekę świętego Jana Bożego. Prudniccy bonifratrzy świętowali w niedzielę 8 marca odpust swojego patrona św. Jana Bożego. To święty na dzisiejsze czasy, opiekun chorych, pielęgniarek i szpitali.
- Poezja: Wojciech Ossoliński prezentuje utwory „zaangażowane”. Wybór wierszy prudnickiego poety odnoszących się do sytuacji politycznej w Polsce.
- Sport (koszykówka): Najdziurawsza obrona od 7 lat. Porażka w Łowiczu skomplikowała sytuację Pogoni w tabeli. Na jej nieszczęście, w kontekście play-offów, niespodziewany triumf nad Czarnymi Słupsk zanotował pruszkowski Znicz.
- Sport (piłka nożna): Nadziej na lepsze. Pogoń zdobyła cenny punkt, ale szkoda że straciła dwa. Remis ze Swornicą Czarnowąsy oraz zmiany kadrowe w zespole.
- Sport: Z kart historii Rolnika Biedrzychowice. Kolejny (20) odcinek historii tego klubu.
- Sport: terminarze. Kiedy i z kim w klasie A, klasie A, gr. 6, klasie B, gr.7 i II lidze kobiet, gr. śląska wiosną.
- Sport: Samo z nieba nie leci. Rozmowa z prudniczaninem, Przemysławem Szkolnickim, piłkarzem niemieckiego FSG Weidelsburg.
- Kino Diana w Prudniku. Repertuar prudnickiego kina, od 11 do 18 marca.
>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<