Prudnik prześcignął Nysę… w dole stawki. Według najnowszego rankingu zamożności jednostek samorządu terytorialnego powiat prudnicki zajmuje 184 miejsce wśród 314 powiatów ziemskich. Z gminami jest różnie, jedne awansują, inne spadają w klasyfikacji magazynu „Wspólnota”. Co jeszcze w najnowszym numerze „Tygodnika Prudnickiego”? Oto zapowiedzi:
- Dwa auta na drzewie. Dwie osoby zostały ranne w wypadkach drogowych, do których doszło w sobotnie popołudnie na szosach powiatu prudnickiego.
- Podopieczni ZOL-u powiedzieli sobie „tak”. To pierwsze takie wydarzenie w Głogóweckiej placówce.
- Piwo się rozlało. Łezka w oku niejednego miłośnika chmielowego napoju zakręciła się na widok scen, które rozegrały się 24 lipca na rondzie w Lubrzy na granicy z Prudnikiem.
- Pożegnanie i plany. Nowy zarząd prudnickiej „Solidarności” ma za sobą pierwszą konferencję prasową.
- Pamiętają o zamordowanych przez UPA. 11 lipca obchodzony jest Narodowy Dzień pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. O tym dniu pamiętali również mieszkańcy Niemysłowic.
- Co dalej z ludźmi z „Artechu”? Istnieje duża szansa, że dla większości zwalnianych pracowników prudnickiego „Artechu” rychło znajdzie się praca w innym miejscu.
- Rynek w Ścinawie już prawie gotowy. 25 sierpnia planowane jest uroczyste otwarcie Rynku w Ścinawie Małej. Jest, co świętować, bo plac odzyskał część dawnej świetności. W „TP” także o tym, co odkryto pod powierzchnią podczas prac renowacyjnych.
- Turniej Wasserball w Przechodzie. 28-29 lipca odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball o Puchar Niepodległości.
- Na półmetku. Minął pierwszy miesiąc wakacji. Jak dzieci w naszym regionie spędzały ten czas?
- Liczna rodzina Łajki. Łajka to klacz, która przynosi wiele satysfakcji swojemu hodowcy Janowi Zadrożnemu z Olszynki.
- OSP Prężynka na Zjeździe Czerwonych Samochodów w wielkopolskim Strykowie.
- Gdzie dziewczęta z tamtych lat. Wspomnienia ze Szkoły Przysposobienia Przemysłowego w Prudniku z lat 40. I 50. XX wieku.
- Dzieje kaplicy św. Marii Magdaleny w Prężynce. Pierwsza część dłuższego cyklu autorstwa Michała Toporowskiego, przedstawiającego historię kaplicy i miejscowości.
- XII Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Prudniku. W sobotę 28 lipca odbył się kolejny prudnicki festiwal. Ponownie w naszym mieście zaprezentowały się gwiazdy polskiego i światowego jazzu.
- Poezja: Wiersze dedykowane Tadeuszowi Soroczyńskiemu. Krakowska Konfraternia Poetów wydała zbiór wierszy, a którym poeci uczcili zmarłego twórcę słowa z Prężynki.
- Sport: Znakomity występ. Prudnicki Obuwnik zanotował największy sukces od lat w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
- Piłka Nożna: Remis w Raciborzu. Prudnicka Pogoń zremisowała z dobrze grającym rywalem na jego boisku. To sukces, tym bardziej, ze prudniczanie występowali w mocno eksperymentalnym składzie.
- Sport: Z Prudnikiem wiele mnie łączy. Wywiad z Jackiem Majchrowiczem, byłym prudnickim koszykarzem (siedem sezonów), wychowankiem Śląska Wrocław, mistrzem Polski.
- Na Koziej Górze znowu zaryczało. Po rocznej przerwie wrócił do Prudnika Zlot Motocyklowy. Jego jedenasta edycja miała miejsce obok sanktuarium w Prudniku-Lesie 27-29 lipca.
CHCIAŁBYŚ JUŻ DZIŚ PRZECZYTAĆ NAJNOWSZY NUMER TYGODNIKA PRUDNICKIEGO? JUŻ WE WTOREK WIECZOREM (OK. GODZ. 21.00)? SZUKAJ NAS NA PLATFORMACH SPRZEDAŻY E-PRASY: egazety.pl, e-kiosk.pl, eprasa.pl.