Mniej członków zarządu. Stowarzyszenie Prudniczanie proponuje władzom powiatu ograniczenie liczby członków Zarządu Powiatu. To troska o budżet samorządu, czy populistyczna zagrywka przed wyborami? A może jedno i drugie? Zobacz, co będziesz mógł przeczytać (środa, 21 lutego). Oto zapowiedzi:
- 12 lat bezwzględnej odsiadki. Taki wyrok usłyszał 40-letni Maciej P. oskarżony o usiłowanie zabójstwa swojej byłej partnerki.
- Wywiad: To mają być miejsca magiczne. Od 1 lutego na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lubrzy zasiada Piotr Charczuk. Kim jest nowym szef lubrzańskiej kultury?
- Plany: tak może wyglądać dworzec autobusowy w Prudniku. Nowoczesny budynek poczekalni w restauracją, stacja obsługi rowerów, funkcjonalna integracja z sąsiednimi działkami – tak wygląda koncepcja nowego dworca autobusowego przy ul. Kościuszki w Prudniku.
- Poznaj finalistów „Wieży Woka”. Czytelnicy „Tygodnika Prudnickiego” wybrali finalistów konkursu „Wieży Woka”.
- Spojrzenie na miasto: Czyj jest Prudnik? Niejednokrotnie doszły mnie słuchy, że wielu mieszkańców Prudnika nie lubi swego miasta. Dlaczego?
- Zatoczył się pod samochód. Pięćdziesięcioletni pieszy doznał obrażeń ciała w wyniku wypadku, do jakiego doszło w poprzedni poniedziałek w rejonie mostu na ul. Batorego w Prudniku.
- Z wokandy: Obrona żąda ścigania świadków. Z Domu Pomocy Społecznej w Prudniku wyprowadzono nie tylko gotówkę, ale też i żywność. Takie wnioski płyną po kolejnej rozprawie.
- Mochów: Tu jest nasze miejsce. Tak twierdzi sołtys Mochowa – Jan Kokurowski i robi wszystko, aby mieszkańcy tej wsi, chcieli tutaj mieszkać, pracować i zakładać rodziny.
- List otwarty: Pogłoski o przejściu „Rolnika” w niebyt są nadto przesadzone. W ostatnim czasie przez lokalne media przetoczyła się fala informacji dochodzących z sal obrad Rady Miejskiej i Rady Powiatu, dotyczących sieci szkół w Prudniku – piszą nauczyciele Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku.
- Człowiek dwóch kultur wie więcej. Jeszcze na początku lat 90. XX w. Polska była uważana za kraj wybitnie jednolity narodowościowo i wyznaniowo, gdzie nawet miejscowe regionalizmy uważano bardziej za folklor ze skansenem, niż żywą wśród mieszkańców tradycję i kulturę.
- Województwo czeka na projekty. W tym roku samorząd województwa opolskiego zarezerwował 3 miliony złotych za realizację najlepszych inicjatyw w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. To pieniądze, po które mogą sięgnąć również mieszkańcy ziemi prudnickiej.
- Biała: Widok z dwóch wież. Najbardziej charakterystyczne w bialskiej panoramie wieże, mają stać się atrakcją turystyczną.
- I Babski Comber w Lubrzy. Po raz pierwszy lubrzańska społeczność postanowiła zorganizować Babski Comber i jak się okazało była to wyśmienita propozycja. W Gminny Ośrodku Kultury bawiło się około 160 pań.
- Wielkie zdjęcie maturzystów. W gazecie publikujemy studniówkową fotografię maturzystów z Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku. Chcesz pochwalić się swoją studniówką? Wyślij nam zdjęcie!
- Wspomnienie: Była wśród nas siostra Maria Franciszka – pamiętamy i wspominamy. Pamiętam ją, gdy często przechodziła ulicą Szpitalną, codziennie odwiedzała osoby starsze, chore, samotne w naszym mieście. Z zawodu pielęgniarka, po przejściu na emeryturę, nie odpoczywała, służyła Bogu i ludziom oraz kwiatom w klasztornym ogrodzie, o które szczególnie dbała, a one się odwdzięczały.
- Kompendium regionalizmu. Po roku od konferencji naukowej „Kultura i edukacja regionalna na pograniczu polsko-czeskim” wydana została publikacja będąca podsumowaniem tego prudnickiego wydarzenia.
- Archiwum odkrywcy: „Kaczy kuper” Dietricha. Henryka Młynarska pisze o zakładzie fotograficznym rodziny Dietrichów w Głogówku.
- Kultura: Wytańczyć marzenia. Aleksandra Hindera założyła szkołę tańca w Białej 10 lat temu. Przez ten czas w jej zajęciach uczestniczyło wiele tancerek (i paru tancerzy), poświęcając dla swojej pasji wiele czasu i sił. O jakości bialskiej szkoły świadczą bardzo liczne zdobyte trofea.
- Odnowa Wsi: Bioróżnorodność naszym skarbem. Przedstawiciele społeczności wiejskich z Moszczanki, Szybowic i Niemysłowic w dniach od 9 do 10 lutego brali udział w spotkaniu pn. „Bioróżnorodność Opolszczyzny”, które to odbyło się w Pałacu Izbicko.
- Dzień Babci i Dziadka. W gazecie znajdziecie relacje z Dnia Babci i Dziadka w przedszkolach w Moszczance, Łące Prudnickiej i Dytmarowie.
- Dokarmiać, czy nie. Nietypowa jak na początek roku pogoda skłania do zastanowienia się nad zasadnością wykładnia sztucznej karmy dla zwierząt. Wbrew pozorom sprawa jest dyskusyjna.
- Sport (piłka nożna): Kolejna lekcja nauki i pokory. Trzeci zespół IV ligi okazał się zbyt wymagającym rywalem, aby prudniczanie osiągnęli korzystny wynik.
- Sport (koszykówka): Skazani na walkę o utrzymanie? W ośmiu meczach rundy rewanżowej pierwszoligowcy z Prudnika, jedni z najgorzej broniących w całej lidze (śr. 81.9 straconych punktów na spotkanie), ugrali zaledwie jedno zwycięstwo. Niepokoi zwłaszcza postawa drużyny we własnej hali, gdzie po raz ostatni triumfowała 16 grudnia.