Dzisiaj (sobota 7 marca), grupa wolontariuszy zbiera w Prudniku podpisy pod inicjatywą sprzeciwiają się paktowi migracyjnemu narzucanemu przez Unię Europejską. Akcja ma wesprzeć projekt ustawy, który zagwarantuje Polsce suwerenność w polityce migracyjnej i ochroni kraj przed zalewem masową imigracją. W całej Polsce zbierane są tysiące podpisów obywateli popierających sprzeciw.
Akcja w Prudniku zaczęła się na Rynku, gdzie w ciągu pierwszej godziny zebrano blisko 300 podpisów. Ciągle zatrzymują się ludzie, niektórzy rozmawiają, wielu podpisuje. Jest kulturalnie. Choć nie zawsze, bo nie brakuje także pełnych nietolerancji i agresji zachowań. Swoje dorzuciła także Policja zakazując agitacji przez głośnik, powołując się na art. 156 o ochronie środowiska. Przed ratuszem odbywa się wiele głośnych akcji prowadzonych przez młodzież, seniorów i inne grupy, dlaczego środowisku zagraża akurat ten protest?
[FOTORELACJA]3254[/FOTORELACJA]
W każdym bądź razie od 1 lipca 2026 r. Unia Europejska zmusi Polskę do przyjmowania setek tysięcy migrantów rocznie z Zachodu. Pakt migracyjny zakłada przymusowe relokacje migrantów pomiędzy krajami członkowskimi oraz sankcje finansowe dla państw, które odmówią udziału w mechanizmie. Projekt StopPakt ma zatrzymać ten plan i obronić bezpieczeństwo oraz tożsamość Polski. To chyba oczywiste, że to Polacy powinni decydować o polityce imigracyjnej swojego kraju.
Trzeba zebrać co najmniej 100 tys. podpisów w ciągu 3 miesięcy. Dzisiaj, w Prudniku jest taka możliwość na Rynku do godz. 13.00. Z kolei w godz. 16.00-18.00 wolontariusze będą pracować obok galerii na osiedlu. Zbierających reprezentuje Waldemar Jocher, obok niego podpisy zbierają m.in.: Grzegorz z Racławic Śląskich i Klaudiusz z Pawłowiczek. To nieprzypadkowe osoby, ale zorganizowane pod szyldem Ruchu Obrony Granic.
3 2
Turbodebile....pojęcia nie mają o tym temacie...niech swoich bliskim z niemiec pościągają i anglii. :))))zenująca grupka
2 1
Musisz lubić BBC bo inaczej nie pisał byś takich bredni.
3 3
Tylko tak można obronić Polskę przed zarazą co chce żyć na cudzy koszt. Minimum 800euro z twojej kieszeni na kazdego podczas gdy tobie 3tys zł za 40 lat pracy...
5 3
Wykreowaliście wyimaginowanego wroga. Dopóki w Polsce będzie niższy standard życia od tego na Zachodzie, dopóty żaden imigrant nie zagrzeje tu długo miejsca, nawet jeśli będzie się ich tu ściągało tysiącami. Jak pensje w Polsce sięgną tych we Francji, Niemczech, czy w Anglii, to nawet największa zapora ogniowa na wszystkich granicach nam nie pomoże. Będą tu ściągać przez Rysy, Bałtyk i na motolotniach. Tymczasem na razie daleko nam do tego. Relokacja uchodźców to fikcja, bo nie po to uciekali do Europy, żeby mieszkać w Polsce. Poza tym PiS straszył, że jak Tusk dojdzie do władzy, to zaraz będą tysiące migrantów. Minęły dwa lata i nic z tych pisowskich zapowiedzi się nie sprawdziło. Zresztą to nie były pierwsze wybory z tym tematem. Ile to już razy Bruksela miała zalać Polskę migrantami. Migranci są potrzebni polskiej gospodarce do pracy, tyle że polityka migracyjna powinna być mądra i transparentna.
2 3
Nie powielaj bzdur Edek.
Hindusi, Filipinczycy, Ukraina nam wystarczy. To są ludzie nauczeni roboty. Reszta jest zbyteczna i niebezpieczna.
4 2
Tylko Karolu, te środowiska nie chcą tu nikogo, nawet Ukraińców, którzy bez problemu się asymilują i w 2-3 pokoleniu większość będzie tylko znała z opowieści dziadków język ukraiński. Będą takimi samymi Polakami, jak patrioci z PiS-u o niemieckich nazwiskach, jak Hoffmann.
3 2
Piszesz tak jak byś nie znał niemców i historii z nimi związanej Edek.
Niemcy odsieją tych lepszych a szlam wyślą do nas. Narzucą nam,, solidarny podział" i wprowadzą drakońskie kary za odmowę. Podpisz listę. Nie zaszkodzisz nikomu a unikniesz kłopotów w razie pomyłki.
2 1
Złożyłam podpis profilaktycznie.
MĄDRY POLAK PRZED SZKODĄ.
3 1
Nalezy robic wszystko , zeby ludzie chcieli miec wlasne dzieci , a nie wpychac nam na ich miejsce obcych , co to ani kultury , ni jezyka nie znaja i pewnie i nie chca znac , bo oni przychodza na gotowe jako zdobywcy. A poza tym to zawsze wtedy gdy jakies granice na swiecie sie otworzy to pierwsi sa " Ku.wa i Zlodziej " , bo u siebie to im sie czesto pali ziemia pod nogami . tak zreszta bylo w 1980-1981 roku w Niemczech , gdy z Polski napierw przybyly watachy zlodzieji samochodow i wszystkiego , co tylko bylo mozna ukrasc, falszywi dzialacze "Solidarnosci " ( kazdy i kazda byl strasznie w Polsce przesladowany ) , a co drugi mial podrobione dokumenty i zaswiadczenia o rzekomo niemieckim pochodzeniu. Sama bylam czesto dla nich tlumaczem w roznych urzedach i instytucjach i przezylam przez to tam najwieksze cuda tego swiata.
Z tymi nowymi obywatelami Polski bedzie jednak znacznie gorzej. Bedzie wtedy mniej wiecej tak . jak jest od lat w Niemczech : nozownicy osobno i w grupach , gwalciciele osobno i w grupach ( czesto to jedni i ci sami ) , a co do narkotykow , to zatesknicie za miejscowymi handlarzmi i zboczencami , bo ci nowi beda od nich znacznie lepsi - oni juz nie beda miec absolutnie zadnych zahamowan.
Kto twierdzi , ze to nieprawda to albo ma w tym duzy interes by zaprzeczac ( w 90% przypadkow chodzi o jakies pieniadze , dotacje i dotowane przez Unie Zlodziejska stanowisko ) albo jest idiota do kwadratu i dziesiatej potegi.
2 1
No to przecież robi Tusk. Zamyka porodówki, aborcję i zboczuchów chce legalizowac...
2 0
Nasze życie zmieni się bezpowrotnie jeśli na to pozwolimy. Przestępczość skoczy o kilkaset procent. Musimy powstrzymać to szaleństwo. Nie siedź bezczynnie!!!
1 0
Edek a ty nie miałeś się pakować bo wieczorkiem wyjazd na roboty do niemca za 2 ojro na godzinę!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz