Gminy

Zamknij

Medycyna pola walki, pierwsza pomoc i pomoce dydaktyczne

Redakcja Teraz Prudnik Redakcja Teraz Prudnik 09:41, 11.02.2026 Aktualizacja: 09:55, 11.02.2026
Skomentuj Medycyna pola walki, pierwsza pomoc i pomoce dydaktyczne (fot. Powiat Prudnicki)

Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku oraz Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Prudniku otrzymały nowoczesny sprzęt medyczny oraz pomoce dydaktyczne.

We wtorek, 10 lutego, w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się oficjalne przekazanie specjalistycznego sprzętu medycznego oraz pomocy dydaktycznych.

Medycyna pola walki i pierwsza pomoc w „Rolniku”

II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Rolniczych otrzymało:

  • zestawy fantomów (dorosły, dziecko, niemowlę) oraz fantom z treningowym AED,
  • zestaw PSP R-1 z kompletem szyn Kramera i deską ortopedyczną,
  • wielofunkcyjny zestaw do pozoracji ran,
  • specjalistyczne materiały z zakresu medycyny pola walki: opatrunki hemostatyczne, wentylowane, hydrożelowe oraz stazy taktyczne (opaski zaciskowe).

Sprzęt sfinansowany został z dotacji wojewody opolskiego w wysokości 34.940 zł.

- Celem zadania jest budowanie odporności społeczeństwa poprzez przygotowanie uczniów do działania w sytuacjach kryzysowych – informuje Powiat Prudnicki.

[FOTORELACJANOWA]3205[/FOTORELACJANOWA]

Wsparcie profilaktyki zdrowotnej

Ze środków własnych (4.520 zł) Powiat Prudnicki przekazał w użyczenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej następujące pomoce dydaktyczne:

  • model do badania piersi (profilaktyka nowotworowa),
  • model demonstracyjny szkodliwości palenia tytoniu.

Sprzęt ten będzie wykorzystywany podczas działań edukacyjnych w szkołach na terenie powiatu. Przekazania dokonał starosta prudnicki Radosław Roszkowski na ręce dyrektora ZSR Andrzeja Chruściela oraz dyrektora PSSE Adama Piotrowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli również: skarbnik powiatu Larysa Zamorska, naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Anna Wojtczak wraz z zastępcą Magdaleną Kolbiarz i Patrycją Banią, a także Anna Mazepa z prudnickiego Sanepidu.

Czego Twoim zdaniem najbardziej brakuje w Głogówku?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Nowych miejsc pracy 67%
Więcej wydarzeń i imprez 5%
Lepszej infrastruktury (ulice, chodniki, parkingi) 6%
Miejsc dla młodzieży 5%
Rozwoju gastronomii i rozrywki 5%
Punktów handlowych na dobrym poziomie 4%
Mieszkań w przystępnej cenie zakupu/wynajmu 9%
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%