Wystawa Miszmasz w Galerii Wykrzyknik

0
(fot. Grzegorz Weigt)

We wtorek 14 listopada w Prudnickim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa prac pasjonatów fotografii z grupy „otoFOTO”, działającej przy POK-u pod kierunkiem Kamili Jamioł. Wernisaż miał miejsce o godz. 17.00 w Galerii WYKRZYKNIK! (podziemia Pałacu Fränkla w Prudniku).

Swoje zdjęcia w Galerii WYKRZYKNIK prezentują:

• Magdalena Mainczyk

• Janina Sobińska

• Paulina Mazur

• Edward Kempa

• Michał Bartyzel

Wystawę można oglądać do 28 listopada.

Otwierając spotkanie w zabytkowych podziemiach dyrektor POKiBP Sylwia Gawłowska-Müller mówiła o potrzebie edukacji kulturalnej. Działanie grupy fotograficznej, w tym ta wystawa jest jednym z elementów misji ośrodka kultury w tym zakresie: – Mamy nadzieję i myślę, że te fotografie są tego dowodem, że to spotkanie debiutantów fotografii z osobą, która ma odpowiednią w tej przestrzeni wiedzę, wrażliwość i bogate cv artystyczne, że to spotkanie sprawia, że każdy uczestnik tej grupy fotograficznej rozwija się, poznaje nowe  spojrzenie na samego siebie, na rzeczywistość. Fotografia jest siłą odmienności w patrzeniu na świat.

Dyrektor Gawłowska-Müller przypomniała też o udziale grupy fotograficznej Kamili Jamioł w muzycznym fotoreportażu podczas ostatniego Festiwalu Jazzowego w Prudniku. Efekt tego działania w postaci wystawy fotograficznej będzie widoczny podczas następnego festiwalu w sierpniu przyszłego roku.

Obok dyrektor POK wystawę otwierała oczywiście Kamila Jamioł, przedstawiając autorów zdjęć. Z wymienionej wyżej piątki podczas wernisażu zabrakło Magdalena Mainczyk. Kamila Jamioł wspominała nie tak dawne powstanie grupy wiosną 2023 roku. W planie są też inne wystawy, również prezentacja fotografii innych członków grupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here