Wojtowicz dopiął swego – zwyciężył w Prudniku!

1

Tomasz Wojtowicz i Elżbieta Wojciechowska, to zwycięzcy dzisiejszych (25 marca) V Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking.

Dla Wojtowicza (Widacz, KS Victoria Potęgowo) to było zwycięstwo kilkuwymiarowe. Po pierwsze w poprzednich edycjach mistrzostw musiał ustępować innym zawodnikom, choć zawsze był w czołówce. Po drugiej ustanowił nowy rekord trasy – 2:17:34. W końcu po trzecie zwycięstwo kwalifikuje go do kadry Polski NW. Wojtowicz prowadził od początku do końca półmaratonu, utrzymując bezpieczną, ok. 2-, 3-minutową przewagę nad kolejnym zawodnikiem.

Jak zwykle wysoką formę pokazała Elżbieta Wojciechowska (Pakość, Polipack Team GWE), zajmując w open kobiet pierwsze miejsce. W ubiegłym roku dokonała w Prudniku niezwykłego czynu, pokonując zawodników obu płci!

Elżbieta Wojtowicz (nan fotografii pierwsza) na starcie kategorii kobiet. (fot. Andrzej Dereń)

W półmaratonie z ziemi prudnickiej najlepszy wynik uzyskał wśród mężczyzn Lesław Spychała (Biała, Polipack Team GWE, 52 m w open i 7 m w kat. M38), a wśród kobiet Anna Miśkowicz (Głogówek, 96 m open i 1 m w kat. K34).

Na trasie 5-kilometrowego Rajdu Górskiego o Puchar Burmistrza Prudnika w kategoriach open mężczyzn i kobiet zwyciężyli: Tomasz Marczak (Aleksandria, KS Victoria Potęgowo) oraz Magda Klecz (Warszawa, Ursus Team NW). Z ziemi prudnickiej na tej trasie najlepiej zaprezentował się Artur Pintak z Kolnowic (7 m open i 6 m w kat. M6) i Kazimiera Mazur z Prudnika (41 m w open i 24 w kat. K24).

Na wyjątkowe wyróżnienie zasługuje Dawid Gąsior ze Stanowic w woj. śląskim, który ukończył 5-kilometrową trasę z protezą nogi. Zawodnik trafił do Prudnika dzięki pochodzącemu z naszego miasta sędziemu zawodów Pawłowi Gutowskiemu. Dawid z satysfakcją mów o swojej niepełnosprawności i zmianie w życiu, która starała się za sprawą wypadku w kopali. Więcej o tym przeczytać będzie można w Tygodniku Prudnickim.

Zawody otworzył i wręczał nagrody zawodnikom burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami prudnickich zawodów są działacze Wesoły Borsuk Team, również aktywni zawodnicy nordic walking.

Fotorelację z wydarzenia opublikujemy na Facebooku – Tygodnik Prudnicki / terazprudnik.pl.

Dawid Gąsior z protezą nogi udowadnia, że niepełnosprawność nie musi wykluczać z udziału w zawodach sportowych. Obok Dawida sędzia Paweł Gutowski. (fot. Andrzej Dereń)

FILMOWE KADRY Z PÓŁMARATONU – CAŁUSEM NA KOŃCU 🙂

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here