Znamy datę otwarcia Premium Park Lubrza!

31

Grupa Fortis – inwestor marki Premium Park poinformował o dacie otwarcia centrum handlowego w Lubrzy.

Oficjalne otwarcie zaplanowano w czwartek 28 października o godz. 10.00. Centrum znajduje się przy skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych nr 40 i 41 z drogą wojewódzką nr 414 na terenie Lubrzy i w pobliżu granicy miasta Prudnika. Na terenie centrum znajdą się sklepy takich marek jak: Martes, Kaes, Biedronka, Bircomarche, CCC, Deichmann, czy Sinsay. Docelowo kompleks składać się będzie z kilku budynków z dominującym gmachem zbudowanym w kształcie łuku. Obiekt nie będzie posiadał wspólnego holu, a wejścia do poszczególnych sklepów będą z zewnątrz.

Premium Park Lubrza będzie największym centrum handlowym w powiecie prudnickim i jednym z większych w przygranicznych powiatach województwa opolskiego (większa jest tylko nyska „Dekada”). Według portalu propertynews.pl prudnicka inwestycja znalazła się na trzecim miejscu wśród największych projektów handlowych w Polsce, których otwarcie nastąpiło w 2021 lub nastąpi w 2022 r.

Najprawdopodobniej w dniu otwarcia nie będą jeszcze uruchomione wszystkie lokale na terenie Premium Park. Dopiero w ostatnich dniach września ruszyła budowa restauracji McDonald’s, więc 28 października nie będzie możliwości zamówienia „maka”. Trwa też budowa stacji paliw Shell. W najbliższym czasie powinna ruszyć budowa marketu Bricomarche.

Nadal nierozwiązanym problemem jest brak bezpiecznego łącznika pieszo-rowerowego między ścieżką prowadzącą wzdłuż drogą wojewódzką nr 414, a ścieżką w Prudniku na odcinku Ronda im. S. Szozdy. Brakujący odcinek w całości znajduje się na terenie gminy Lubrza, choć jego wykonanie leży w zakresie krajowego zarządcy drogi lub inwestora parku handlowego (o sporze w tym zakresie pisał „Tygodnik Prudnicki”). Na razie piesi idący od strony miasta zmuszeni będą do maszerowania „dzikim” poboczem oraz przechodzenia przez jezdnię bez „pasów”. Nie ma też przystanku autobusowego obok Premium Park przy drodze wojewódzkiej, który byłby wygodnym rozwiązaniem dla mieszkańców – klientów.

Nowa nieruchomość w Lubrzy mieścić się będzie pod adresem ul. Opolska 10. Choć obiekt znajduje się w Lubrzy, to wizualnie znacznie powiększył obszar zabudowany aglomeracji Prudnika. Bliżej stąd do zabudowań miasta, niż wsi.

31 KOMENTARZE

 1. I dobrze, może choć w części skończą się te weekendowe wyjazdy do McDonalda do sąsiednich miast. Teraz będzie można jeździć do nas.

  • Mam nadzieję, że ta galeria na osiedlu nie powstanie. Za galerią jestem owszem, natomiast lokalizacja jest nietrafna. Nie ma ta miejsca na nią zresztą gbyby tam powstała to ludziom zrobią gorzej, powstaną betonowe parkingi które będą się nagrzewać, brak zieleni a przede wszystkim to miejsce się zakorkuje. Już dzisiaj ciężko wyjechać z terenu biedronki czy czerwonej torebki. Czas już na jakiś mini park (więcej zieleni), coś innego niż tylko betony.

 2. W ramach promocji Premium Parku, inwestor powinien rozdawac bezplatnie kamizelki odblaskowe, dzien coraz krotszy , a piechurow bedzie full ,przynajmniej w pierwszym miesiacu, jak spadnie snieg ,trzeba bedzie pokonac „breje” na poboczu w gumofilcach!!

  • I dodatkowo szybko ciemno się robi, dzieciaki będą wracać z McDonalda już po zmroku. GDKiA Opole nie zdaje sobie sprawy, co nam szykuje, a raczej czego nie robi.

   • Dokładnie Panowie … czy ktoś coś w tym kierunku robi żeby tam przy rondzie szozdy a do galerii ,powstały przejścia dla pieszych ( w ogóle ciąg komunikacyjny dla pieszych ? ) oświetlenie ? HALLO obudźcie się HALLO ? Za co wy pieniądze bierzecie tam ? HALLO…

    • Niestety kawałek drogi należy do województwa co oznacza że nie wiadomo kiedy i czy wogole coś zrobią. Gdyby to był kawełek należący np. do gminy Lubrza na pewno już by było bezpieczne przejście na ścieżkę.

 3. Beznadziejne sklepy będą w tym centrum handlowym. Szkoda że nie będzie fajnych sklepów. Ale widocznie na prowincji nie chcą otwierać lepszych sklepów.

  • A nadziejne sklepy jaszczur według Ciebie to jakie ? Powoli chopie nie od razu Rzym zbudowali.
   Ja osobiście lubię Bricomarché (sklep budowlany w którym jest wszystko i na miejscu). Właśnie rusza jego budowa w naszym powiecie.

   • ACTION, C&A, ZARA, HM, Tescoma, jakiś dobry rowerowy sklep, dobry sklep z częściami elektronicznymi dla majsterkowiczów (nigdzie takich nie ma), sklep modelarski, tani warzywniak bo np. w marketach marchew kosztuje 3-4 zł a w hurtowniach 35-75 gr to w takim sklepie mogła by być po 2 zł i wszyscy by byli zadowoleni. A tam otwierają TEDi – droga chinszczyzna. Brico to słuszny sklep. ACTION najbardziej potrzebny np 5 wałeczków do malowania kosztuje 4,15 zł a w OBI taki komplet wałeczków 39 zł. Jest różnica ????

    • Action – bardzo fajny sklep, też mi się podoba. Natomiast cieszmy się ze cokolwiek jest…może z czasem galeria się rozbuduje i dojdą inne marki. Za czasów PO blokowano handel w naszym mieście i nawet ROSSMANN miał pod górkę i cud, że się w tym mieście otworzył. Gdy już się miał się otwierać to nagle powstała dziwna wizja skośnego dachu (przypadek ? nie sądzę) Radni i nasi kupcy którzy tak windują ceny ze drożej już nie może być tak blokowali budowę galerii, że się w głowie nie mieści ( a już dawno mogła być).

     • Faktycznie ROSSMANN w Prudniku jest najgorszy na Opolszczyźnie. Zbudowany z dwóch kontenerów. I ma bardzo okrojone zaopatrzenie. I podłoga skrzypi.

   • Hahaha,wszystko,koszmar,znajdz mi listwę ozdobna pogowa do paneli o długości 2m .to najgorszy sklep w jakim kupowałem,zaopatrzenie denne,ale cóż prowincja bedzie dumna ze wkoncu ma sklep z prawdziwego „wrażenia ” hehe

 4. FORTIS przedstawil wizualizacje Premium Parku -Wypasione bryki ,chodnika ni hu hu, czyzby planisci wiedzieli ze chodnik dla pieszych nie zostanie wogole ujety w planach !? Ktos jes za to odpowiedzialny !?

 5. Po cholere kolejna biedronka w ty mieście, jakby nie można było zrobić Carrefour bądź jakikolwiek inny spożywczy sklep jakiego wcześniej w Prudniku nie było, Kolejny niezbędny sklep to pepko , KIK, i kolejny zoologiczny. Hujowizna .

   • Ceny warzyw, owoców w marketach w porównaniu do cen hurtowych to jakaś abstrakcja. Markety zdzierają z nas skórę jak tylko mogą. Przyzwyczaili Polaków że niby jest najtaniej. Ludzie nawet nie są świadomi jak są robieni w bambuko.

     • Na targowisku jest zmowa cenowa i niemiła sępowata atmosfera. Mi tam wszystko jedno. I tak się zaopatruje poza Prudnikiem. Jak dla mnie to mogą wszystko zamknąć i nic nie otwierać. Obojętnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here