Wieża Woka – Człowiek Roku 2019 – sylwetki kandydatek i bieżące wyniki

UWAGA – prezentowane powyżej wyniki dotyczą wyłącznie głosowania przez SMS, po zakończeniu głosowania doliczone zostaną również głosy oddane za pomocą kuponów.

WWC.1 Marzena SPYCHAŁA
Wielokrotnie utytułowana mistrzyni nordic walking (w tym mistrzyni świata), propagatorka tego sportu i współorganizatorka wydarzeń NW. Mieszkanka Białej.

WWC.2 Aleksandra KONIECZNA
Pochodząca z Prudnika aktorka święci sukcesy na niwie pracy zawodowej – aktorstwa. Gra w nominowanym do Oscara filmie Komasy „Boże Ciało”. Dwukrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej „Orły”. W 2019 r. spotkała się z prudniczanami w Kinie „Diana” przy okazji filmu „Ciemno, prawie noc”.

WWC.3 Ewa PŁONKA
Utalentowany muzyk, sopran operowy. Kształciła się w uczelniach na cały świecie, m.in. w Akademii Muzycznej w Poznaniu i The Juilliard School (USA). Śpiewa w Carnegie Hall. Bywa w Prudniku, gdzie mieszkają jej rodzice i gdzie daje koncerty.

WWC.4 Barbara SOŚNICA-CZEKAŁA
Od lat 90. XX w. Prudnik czekał na kolejną powieść, której akcja osadzona byłaby w tym mieście – „Sielski zakątek”. W grudniu należała do najlepiej sprzedających się książek w kraju. Emerytowana nauczycielka pisze o Prudniku w sposób lekki, ale ciekawy i ze sporą dawką humoru.