Zakończyła się odnowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 407 między Pogórzem a Łącznikiem, która została niszczona podczas powodzi w 2024 r. Inwestycję wsparł finansowo samorząd Województwa Mazowieckiego.
- Podczas powodzi mocno podmyty został korpus drogi i to wymagało natychmiastowej interwencji, ale konieczna była też całkowita przebudowa około kilometrowego odcinka, łącznie z przebudową zjazdów, renowacją i odbudową rowów przydrożnych, przebudową przystanków autobusowych – informuje opolski samorząd.
Zadanie wsparte zostało kwotą 5 mln przez samorząd Mazowsza. Wykonawcą inwestycji za 6,5 mln zł była firma Drog – Bud z Częstochowy.
W ramach inwestycji dokonano korekty przebiegu osi drogowej, odsuwając ją od koryta płynącej obok rzeki Białej. Umocniono skarpy, dna rowów. Wykonano solidne zabezpieczenia i umocnienia skarp drogi, umocnione zostały dna rowów oraz wybudowano mury oporowe.
W uroczystości oddania drogi do użytku wzięli udział: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, marszałek województwa opolskiego Szymon Ogłasza, członek zarządu województwa opolskiego Robert Węgrzyn,, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu Bartłomiej Horaczuk, starosta prudnicki Radosław Roszkowski, burmistrz Białej Edward Plicko, zastępca burmistrza Białej Sebastian Kornaś, radna Rady Miejskiej w Białej Gabriela Neugebauer oraz sołtys Łącznika Damian Luda.





one20:31, 26.03.2026
a ten Szymon to co Ogłasza
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz