Sprzęt za prawie ćwierć miliona złotych trafił do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Biała.
[FOTORELACJANOWA]3208[/FOTORELACJANOWA]
Oficjalne przekazanie sprzętu, z udziałem burmistrza Białej Edwarda Plicki, odbyło się w czwartek, 12 lutego, w Urzędzie Miejskim. Sprzęt o wartości 244.800 zł zakupiony został na podstawie złożonego przez Gminę Biała wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w ramach zadania „Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych”. Wkład własny bialskiego samorządu wyniósł 84.341 zł, dofinansowanie WFOŚiGW w Opolu – 100.000 zł. Pozostałą część kwoty dołożyły jednostki OSP, które przystąpiły do zadania.
W ramach doposażenia zakupiono m.in.:
Podczas spotkania przekazano również samochód pożarniczy GLM Lublin, który z OSP Brzeźnica trafił do OSP Wilków. W styczniu strażacy z Brzeźnicy otrzymali nowy pojazd GLM Peugeot Boxer o wartości 60.000 zł.
[ZT]107830[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz