Na sygnale

Zamknij

Strażacy z Racławic Śląskich szkolili się na lodzie

Jarosław Tomaszewicz Jarosław Tomaszewicz 13:26, 07.01.2026 Aktualizacja: 08:55, 08.01.2026
1 Strażacy z Racławic Śląskich szkolili się  na lodzie fot. OSP Racławice Śląskie

We wtorek, 6 stycznia, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Racławicach Śląskich uczestniczyli w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodno-lodowego. Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczych w trudnych zimowych warunkach. Szkolenia bezpośrednio na lodzie zdarzają się rzadko, ponieważ wszystko zależy od warunków atmosferycznych, dlatego tym bardziej cenna była możliwość praktycznego treningu w realnych warunkach.

 

W ćwiczeniach wykorzystano specjalne sanie lodowe oraz inny specjalistyczny sprzęt do ratownictwa wodnego. Strażacy trenowali ewakuację osoby, pod którą załamał się lód, doskonalili techniki asekuracji i współpracę zespołową, ćwiczyli również obsługę sprzętu ratowniczego oraz odświeżyli zasady bezpieczeństwa podczas działań na zamarzniętych akwenach.

- Tego typu szkolenia są niezwykle istotne, ponieważ pozwalają być w pełnej gotowości do niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, gdzie liczy się każda sekunda. - informują druchowie z Racławic Śl.

Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne jest bardzo niebezpieczne. Pod koniec ubiegłego roku szeroko relacjonowane było tragiczne zdarzenie w Wielkopolsce, gdzie matka i jej 7-letni syn zginęli po wpadnięciu do zamarzniętego stawu.

[FOTORELACJANOWA]3130[/FOTORELACJANOWA]

 

Jak się będzie zmieniać sytuacja społeczno-gospodarcza powiatu prudnickiego w 2026 roku?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Zdecydowanie się poprawi 13%
Nieznacznie się poprawi 7%
Pozostanie bez zmian 13%
Nieznacznie się pogorszy 25%
Zdecydowanie się pogorszy 43%
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

RomanRoman

1 0

Szkoleń nigdy za wiele. Widziałem kiedyś taką akcję. Na szczęście gość nie był w wodzie, tylko na lodzie i nie chcia z niego zejść...

16:56, 07.01.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%