Na sygnale

Zamknij

Zastąpił "landka". Nowy pojazd w służbie OSP Łąka Prudnicka

Andrzej Dereń Andrzej Dereń 16:41, 10.12.2025 Aktualizacja: 12:19, 11.12.2025
3 Zastąpił "landka". Nowy pojazd w służbie OSP Łąka Prudnicka

Dziś (10 grudnia) w jednostce Ochotniczej Straż Pożarnej w Łące Prudnickiej oficjalnie powitano nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. To nieoczekiwany, ale zasłużony prezent na 15-lecie istnienia OSP w tej miejscowości.

[WIDEO]62[/WIDEO]

Samochód trafił do Łąki w ramach projektu dotyczącego tych OSP, które ucierpiały podczas powodzi we wrześniu 2024 r. Na terenie województwa opolskiego podpisano osiem umów na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych, w tym dla OSP Chrzelice (1 800 000 zł), OSP Biała (760 000 zł) i OSP Łąka Prudnicka (270 000 zł).

Łąka wzbogaciła się o lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy toyota hilux. Gmina Prudnik dołożyła się do zakupu pojazdu, którego łączna wartość wyniosła 300 652,28 zł (samochód dostarczyła firma Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Import-Export "SZIC" z Opola).Zastąpił on samochód GLM 0,8 Land Rover, wyprodukowany w 1992 r. „Terenówka” rozpoczęła służbę w Straży Granicznej, potem, po adaptacji trafiła do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, jako samochód operacyjny. Od 2017 r. była na stanie OSP w Łące.

- Był to pierwszy samochód pozyskany przez OSP Łąka Prudnicka, dzięki któremu, jako młoda, bo utworzona w 2010 roku jednostka, rozpoczęła się działalność jednostki operacyjno-technicznej naszej OSP, czyli po prostu zaczęliśmy jako strażacy jeździć do zdarzeń. Dzięki „Landkowi” skutecznie nieśliśmy pomoc w gminie Prudnik.

Najcięższy bój o życie i zdrowie mieszkańców pojazd przeszedł podczas powodzi w 2024 r. Sprawdził się znakomicie, jednak intensywna eksploatacja doprowadziła do konieczności napraw, których koszty przekroczyły wartość pojazdu. W październiku tego samego roku użytkowanie samochodu zostało wstrzymane. Dziś „Landek” ma – miejmy nadzieję – godnego następcę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (3)

MarekMarek

4 0

Gratulacje dla strażaków z Łąki!

07:46, 11.12.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BronekBronek

2 0

Bardzo często wyjeżdżają do interwencji. Dobrze, że trafiła do nich.

14:23, 11.12.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BubuBubu

1 0

Dla strażaków zawsze szacun.

17:38, 11.12.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%