Gminy

Zamknij

Gwarek znów wita turystów na Szlaku Złotych Górników

Redakcja Teraz Prudnik Redakcja Teraz Prudnik 09:28, 08.05.2026 Aktualizacja: 09:35, 08.05.2026
1 Gwarek znów wita turystów na Szlaku Złotych Górników fot. Gmina Głuchołazy

Na remontowaną Alejkę ks. Ludwika Skowronka w Głuchołazach wróciła rzeźba Gwarka, porwana przez nurt wody podczas powodzi z września 2024 roku.

Figura, stojąca wcześniej przy Grocie Bialskiej, odnaleziono na jednej z prywatnych posesji w centrum miasta. Uszkodzony Gwarek został zabezpieczony, a następnie poddany renowacji. Po zakończeniu prac ponownie stanął na trasie Szlaku Złotych Górników, gdzie znów będzie stanowić jedną z atrakcji turystycznych Głuchołaz.

Odtworzona została również tablica informacyjna z mapą oraz wskaźnikiem „Tu jesteś”. Została ona zamontowana obok rzeźby, w tym samym miejscu co przed powodzią.

Prace budowlane na alei wciąż trwają, a po ich zakończeniu teren zostanie ponownie udostępniony mieszkańcom i turystom.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

KotemKotem

1 0

Figura musiała być dobrze zakonserwowana, skoro nie uległa większym zniszczeniom w czasie powodzi.

15:12, 11.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu terazprudnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%